Jak dobrać rozmiar skarpetek dla niemowlaka?

Jeśli jesteś młodą mamą lub świeżo opieczonym tatą, z pewnością zagłębianie się w świat ubranek niemowlęcych jest nie lada wyzwaniem. Musisz poznać nazwy ubranek, nauczyć się jak je łączyć, poznajesz rozmiary i zasady ubierania dziecka. O ile jeszcze rozmiary ubrań dla dziecka są w miarę proste, ponieważ odpowiadają temu ile wzrostu ma dziecko. O tyle trudniej jest już w przypadku skarpetek dla dziecka.

Jaki właściwie dobrać rozmiar ubranek dla niemowlaka?

Na początek zrobimy krótkie przypomnienie. Ubranka niemowlęce, zwane też bielizną niemowlęcą to kilka podstawowych fasonów miękkich, bawełnianych ubrań. Znajdziesz wśród nich takie ubranka jak pajace, śpiochy, kaftany, body i półśpiochy. Zasady łączenia tych ubranek są proste. Body niemowlęce łączymy z półśpiochami lub spodniami. Śpiochy zakładamy razem z kaftanikiem lub body. Pajacyk to ubranko jednoczęściowe. Ubranka dla niemowlaka znajdziesz w rozmiarach 50 i 52 (dla wcześniaka) oraz w kolejnych 56, 62, 68, 74, 80, 86. Swoją przygodę z ubrankami zazwyczaj każdy rozpoczyna na rozmiarach 56 i 62 przygotowując pierwszą wyprawkę dla dziecka. Później stopniowo zmieniamy rozmiar, widząc jak maluszek rośnie.

Jakie są rozmiary skarpetek dla niemowlaka?

Tutaj sprawa jest już nieco trudniejsza. Numer rozmiaru nie odpowiada bowiem temu, ile centymetrów ma stópka dziecka. Przygotowaliśmy dla Was krótką ściągę, która pomoże Wam dobrać właściwy rozmiar skarpetek dla małego dziecka. Jako przykład posłużą nam skarpetki polskiej marki Steven, z niemowlęcej linii Cotton Candy. Rozmiary skarpetek jakie znajdziecie w sklepach to 11/13, 14/16, 17/19, 20/22 i 23/25. Poniżej przygotowaliśmy dla Was tabelę z informacją, jak rozmiar skarpetek niemowlęcych ma się do długości stópki dziecka. Ale żeby było jeszcze prościej, zrobiliśmy też ogólną rozpiskę do wybierania rozmiaru skarpetek niemowlęcych, oto ona:
rozmiary 11/13 dla dzieci w wieku od 0 do 2 miesięcy
rozmiar 14/16 dla dzieci w wieku od 2 do 6 miesięcy
rozmiarek 17/19 dla dzieci w wieku od 6 do 9 miesięcy
kolejny rozmiar 20/22 dla dzieci w wieku od 9 do 12 miesięcy
natomiast rozmiar 23/25 dla dzieci w wieku od 12 do 18 miesięcy

Gdzie znajdę fajne skarpetki dla niemowlaka?

Skoro już mówimy o skarpetkach dla najmłodszych, opowiemy Wam w kilku zdaniach o cudownych produktach linii Cotton Candy. To skarpeteczki które są produkowane w Polsce, z doskonałej jakości przędzy. Jeśli szukasz fajnych i zabawnych wzorów skarpetek – to odpowiedź dla Ciebie. Te skarpetki niemowlęce mogą być też doskonałym prezentem dla świeżo upieczonych rodziców!