bluza dla niemowlaka patpat sklep (1)

Bluzy dla niemowlaka – jak rozpoznać te dobre?

Bluza niemowlęca to bardzo praktyczne i lubiane ubranko. Łatwo ją założyć maluszkowi w razie ochłodzenia, a latem może służyć też jako kurtka niemowlęca. Na co zwrócić uwagę kupując bluzy dla dziecka? Napisaliśmy kilka ważnych i praktycznych wskazówek dla młodych rodziców!

Jakie są rodzaje bluz niemowlęcych?

Jeśli robisz zakupy dla niemowlaka po raz pierwszy, na pewno zauważysz że jest wiele rodzajów bluz dla dzieci. Są bluzy rozpinane na ekspres, są również i takie z rozpinaniem na ramieniu. Bluzy z kapturem, lub bez kaptura. Zapinane na napy, na ekspres, lub na guziki. Które z nich są najbardziej praktyczne, i sprawdzą się na codzień?

Szczegóły na które warto zwrócić uwagę, kupując bluzę dla dziecka

Przede wszystkim będąc na zakupach zwracaj uwagę na skład i jakość materiału. Pamiętaj, że skóra Twojego dziecka jest bardzo delikatna. Z tego powodu powinnaś wybierać jak najbardziej naturalne i oddychające materiały. Kolejna wskazówka to rodzaj rozpinania ubranka. Najwygodniejsze, oraz najłatwiejsze do ubierania są bluzy niemowlęce na ekspres. Zwracaj jednak uwagę na to, aby taka bluza miała u szczytu ekspresu bawełnianą pętelkę. Pętelka ta zapobiegnie zacięciu i podrażnieniu dziecka. Jeśli mimo to boisz się przyciąć maluszka, możesz wybrać inne bluzy – z zapinaniem na zatrzaskowe napy. Taką bluzę będziesz zapinała wolniej, ale bez obaw o skaleczenie dziecka. Co z rozmiarem bluzy dla niemowlaka? Celuj oczko wyżej – pamiętaj że bluza to odzież wierzchnia, a pod nią maluszek będzie miał jeszcze inne ubrania.

Czy różni się kurtka niemowlęca od bluzy?

W przeciwieństwie do kurtek dla dorosłych, kurteczki niemowlęce nie różnią się zbyt mocno od bluz niemowlęcych. Zasadniczą różnicą jest grubość, ponieważ kurtka jest zazwyczaj ocieplana, a bluza nie. Kurtki i bluzy dla niemowląt wyglądają bardzo podobnie, dlatego mogą być tak samo nazywane w sklepach. Jeśli więc szukasz kurteczki dla dziecka, spróbuj poszukać je w zakładce z bluzami.

bluza dla niemowlaka