W co ubrać niemowlaka na jesień?

Ubrania dla niemowląt mogą być naprawdę bardzo różnorodne, a każda mama wraz z upływem czasu sama wybiera te, które jej zdaniem są dla malca najwygodniejsze, które najłatwiej się ubiera i które najlepiej ochronią go przez chłodem. Odrobinę inne ubranka dla niemowląt sprawdzą się w momencie, kiedy maluch pozostaje w domowych pieleszach, a inne ubranka dla dzieci wybiera się wychodząc na spacer czy na jakieś spotkanie. Jakie elementy powinna zawierać wyprawka dla dzieci na jesień i co może się sprawdzić w momencie, kiedy temperatura na zewnątrz już znacznie spadnie? 

Śpiochy i pajacyki z grubszych tkanin

Latem raczej wybiera się przewiewne i cieńsze body- kiedy jednak robi się już chłodniej, warto wybierać body niemowlęce, które będzie uszyte z grubszej bawełny i zestawiać je ze spodenkami lub rajstopkami. Doskonale sprawdzają się śpiochy niemowlęce, które można zestawić z cieplejszym kaftanikiem zapinanym pod samą szyję. Śpiochy- tak samo jak pajacyki niemowlęce na chłodniejsze dni mogą być uszyte z ciepłego i miękkiego w dotyku weluru. Wygodą w zakładaniu śpiochów jest to, że nie trzeba tak naprawdę nic więcej do nich ubierać, aby dziecku w mieszkaniu było miło i ciepło w jesienne dni. 

Wychodzimy na zewnątrz

Jakie kupić ubranka na ciepłe dni, a jakie ubranka na jesienną pogodę okażą się najlepsze? Czasem warto kierować się własną intuicją i wybierać miękkie, dziergane sweterki, chusty oraz kominy, czapeczki uszyte z grubszej lub cieńszej dzianiny, a kiedy zrobi się już wyjątkowo chłodno- także kurteczki. Pamiętajmy jednak o tym, że zastanawiając się nad tym, jak ubrać dzieci jesienią najlepiej jest dostosować ich ubrania do ich wieku. W przypadku niemowląt ubrania z kapturem czy też bluzy mogą okazać się mniej wygodne- zwłaszcza jeśli malucha denerwuje kaptur, a większość czasu i tak spędza on na leżąco. W sklepach znajdziemy eleganckie ubranka dla chłopców i dziewczynek w piękne nadruki i wzory, które przy okazji będą mogły zaciekawić malucha i przyciągnąć jego uwagę.