Co powinno znaleźć się w wyprawce dla noworodka?

Wyprawka dla dzieci powinna zostać przygotowana jeszcze przed ich narodzeniem. Sporo przyszłych mam przygotowuje je na ostatnią chwilę, lecz warto jednak pomyśleć o jej skompletowaniu wcześniej, aby cieszyć się spokojem w ostatnich dniach ciąży. Warto przygotować sobie listę, która pomoże skompletować wyłącznie najpotrzebniejsze rzeczy, dzięki czemu unikniemy kupowania tych kompletnie nieprzydatnych.

O czym należy pamiętać, robiąc wyprawkę dla noworodka?

Najważniejszą rzeczą jest odzież dla niemowlęcia. Rzeczy i ich ilość uzależnione powinny być od pory roku, w jakiej urodzi się maluch. Należy też pamiętać, iż dziecko przez najbliższe miesiące będzie stale rosło, więc nie należy zaopatrzyć się w zbyt dużą ilość ubranek, ponieważ mogą się okazać one za chwile za małe i nieprzydatne. Niezależnie jednak od pogody zakupić trzeba:

śpioszki, kaftaniki i pajacyki,

body z krótkim i długim rękawem,

– cieplejsze rzeczy takie jak: sweterek, polar, czapeczki i skarpetki.

Bawełniane ubranka niemowlęce

Warto też pamiętać o tym, że skóra nowo narodzonego malucha jest delikatna i bardzo wrażliwa, dlatego ubranka powinny być wykonane wyłącznie z czystej bawełny. Dzięki temu możemy uchronić malucha przed wysypkami czy otarciami. Dodatkowo wszelkie pajacyki i body powinny odpinać się od góry do dołu na zatrzaski, co jest bardzo praktyczne i wygodne.

Kosmetyki dla niemowląt

Konieczne jest dodanie do wyprawki kosmetyków dla niemowlaka. Nie powinno ich jednak być ich zbyt wiele, a ich skład wyłącznie naturalny lub specjalistyczny. Dodatkowo należy kupować produkty, które są dopasowane do wieku maluszka. Dobrze jest więc posiadać:

– mydło, oliwkę,

– spirytus (do przemywania pępka), sól fizjologiczną

– krem przeciwko odparzeniom.

Nie można zapomnieć również aby wyposażyć się w pieluszki jednorazowego użytku, pieluszek tetrowych i wielorazowych. Ostatnie z ich zyskują coraz większą popularność ze względu na ich walory ekologiczne. Konieczne jest zakupienie łóżeczka, wózka, przewijaka i wanienki. Występują one w różnych cenach i wielu modelach, także warto przed zakupem przeczytać opinie aby wybrać najlepszy dla malucha.