Modny stół rozkładany w służbie estetyki i funkcjonalności

W jadalni to właśnie on rozkłada karty! Posiada silne pole magnetyczne, bo jak żaden inny mebel potrafi jednoczyć ludzi. Stół– niezbędny w dużym domu, niezastąpiony w niewielkim M3. Jego niektóre wersje można podejrzewać o powinowactwo z magią. Rozkładany stół jest tego doskonałym przykładem. Dzięki niemu w mgnieniu oka znajduje się dodatkowe miejsce dla wujostwa, które nie zapowiedziało się na niedzielny rosół.

Centrum domowego wszechświata

Okazuje się, że niepozorne cztery nogi i blat często mają w zanadrzu więcej, niż mogłoby się wydawać. Z pewnością takie bonusowe udogodnienia posiadają stoły rozkładane. To meble absolutnie wszechstronne. Rodzina składająca się z trzech osób nie potrzebuje na co dzień ogromnego stołu. Sytuacja zmienia się, kiedy nadchodzą święta bądź większe uroczystości w gronie najbliższych. Wówczas dodatkowy blat wcielony w konstrukcję mebla okazuje się być niezastąpiony. Nowoczesny stół rozkładany to także odpowiedni model do małej jadalni lub salonu, który nie może pochwalić się imponującym metrażem. Domownicy sami decydują o tym, jaka wersja stołu niezbędna jest im w danej chwili. Na co dzień ważny dla nich będzie kompaktowy mebel, który „od święta” zaproponuje wygodne miejsca dla gości.

Po dołożeniu kolejnego modułu blat może zyskać dodatkowe 40 cm – to naprawdę spora powierzchnia. Należy pamiętać, że w przypadku małych przestrzeni lepszym wyborem będzie tradycyjny lub nowoczesny stół rozkładany okrągły lub owalny. Wyraźnie zarysowane kanty dedykowane są przestronnym pomieszczeniom. 

Modny stół rozkładany to idealne połączenie aspektów wizualnych i funkcjonalnych. Design nowoczesnych modeli zostaje dopracowany w najmniejszym szczególe. Świadczą o tym, chociażby mechanizmy niezbędne do instalacji dodatkowego blatu, które zostają dyskretnie zamaskowane i są całkowicie niewidoczne.

Stół biały rozkładany i wszystkie jego oblicza

Biel bieli nierówna. Obrazują to niejednorodne tonacje kolorystyczne białych mebli. Jedne skłaniają się ku zimnym odcieniom, wpadając w błękit, inne nasycone zostają ciepłym żółcieniem. Wygląd rozkładanego stołu białego determinowany jest przede wszystkim materiałem, z jakiego mebel został wykonany. Podczas gdy o nowoczesności w designie decydują szkło i wysoki połysk, dla klasyki największą wagę ma struktura drewna. Stół biały rozkładany ceniony jest nie tylko ze względów praktycznych, ale i estetycznych. W końcu biel to barwa uniwersalna, która posiada niejedno oblicze. Dzięki niej możliwe jest stworzenie różnorodnych aranżacji, co potwierdzają najpopularniejsze modele białych, rozkładanych stołów:

– drewniany – wariant bielony, z widocznymi słojami i pierwotnymi niedoskonałościami to idealny kandydat do wnętrz w skandynawskiej estetyce. Z kolei wytwornego stołu drewnianego ze zgrabnymi nóżkami nie powstydzi się styl prowansalski.

– szklany – prezentuje się niezwykle efektownie. Szkło nie musi być jedynie transparentne. Biel nadaje mu oryginalnego i eleganckiego charakteru. Biały, rozkładany stół w takim wydaniu to odpowiedź na wymagania modernistycznej stylistyki.

– wykonany z płyty laminowanej – płyta wykorzystana do produkcji tych modeli zostaje uszlachetniona cienkimi filmami melaminowymi. Dzięki temu biały, nowoczesny stół rozkładany posiada nieskazitelną powierzchnię blatu. Modele wykonane z płyty udoskonalane są elementami konstrukcyjnymi wykonanymi ze stali nierdzewnej i przyjmują  fantazyjne formy geometryczne lub organiczne.

Gdzie szukać inspiracji oraz atrakcyjnych modeli odzwierciedlających aktualne trendy i ciekawe
rozwiązania? Zapraszamy na stronę internetowego sklepu meblowego www.edinos.pl.
Dla naszych wiernych czytelników sklep przygotował specjalny kod rabatowy o wartości 50 zł. Wystarczy w koszyku wpisać wpisać kod – edinos50, aby kwota zakupów została pomniejszona o 50 zł.