Ciepłe dni, a ubranka dla dziecka

Ciepłe, a często nawet upalne dni to czas, kiedy lepiej uważać z ubrankami dla dzieci. Malucha bardzo łatwo przegrzać, a jest to stan dużo groźniejszy od wychłodzenia. Jak ubierać niemowlaka w gorące dni? Które materiały najlepiej zdają egzamin?

Ubranka z dobrego materiału

W gorące dni trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, aby ubranka dla dzieci były wykonane z odpowiedniego materiału. Ważne jest to, aby wybierać dobrej jakości produkty. Podczas upałów najlepiej sprawdzi się cieniutka bawełna. Przez taki materiał skóra dobrze oddycha. Dodatkowo ubranka wchłaniają wilgoć, co chroni dziecko przed powstawaniem potówek.

Równie dobre jak rzeczy bawełniane są ubranka muślinowe. To bardzo delikatny i przewiewny materiał, który sprawi, że dziecku nie będzie zbyt gorąco. 

Jak ubierać dziecko podczas upałów?

W ciepłe dni ważne jest to, aby nie ubierać dziecka zbyt grubo. Podczas upałów dobrze sprawdzą się cienkie body na ramiączkach. Niemowlak, który zaczyna raczkować lub chodzić, zazwyczaj poci się dosyć intensywnie. Warto zwrócić uwagę na ten fakt i częściej zmieniać ubranka. Jeśli na zewnątrz jest ciepło, ale nie ma upałów dobre będą krótkie body i spodenki. Świetnie sprawdzą się również rampersy.  Podczas upałów i mocnego słońca najlepiej ubrać dziecku na głowę kapelusz lub chustę. Okrycie głowy w słoneczne dni jest bardzo ważne. Skutecznie chroni przed przegrzaniem.

Letnia wyprawka dla dyiecia

Jeśli nasz maluch przychodzi na świat latem to można powiedzieć, że mamy szczęście. Znacznie ograniczy to koszta związane z ubrankami. W ciepłe dni dziecko ubieramy w minimalną ilość rzeczy. Noworodek, który większość dnia leży, może spać jedynie w rampersach czy krótkich bodach. W bardzo gorące popołudnia, w przypadku niemowlaka możemy zupełnie zrezygnować z ubrań. Z pewnością wystarczy sam pampers. Zabezpieczy to malucha przed poceniem się. 

Należy pamiętać, że jeśli nocą się ochłodzi, to lepszym wyborem będzie ubranie dziecka w pajac niemowlęcy. Będziemy mieć pewność, że maluchowi nie zrobi się zbyt chłodno. Pajac zapewni komfort termiczny, a dodatkowo bardzo łatwo się go ubiera.