wyprawka dla niemowlaka

Kompletujemy wyprawkę dla niemowlaka

Kiedy dowiadujemy się o spodziewanych narodzinach dziecka, radości nie ma końca. Przez dziewięć miesięcy staramy się jak najlepiej przygotować na nadejście nowego członka rodziny. Szykujemy pokoik niemowlęcy, łóżeczko i przewijak. Czytamy o opiece nad maleństwem, i wypytujemy bardziej doświadczone osoby o porady. Prawdziwe szaleństwo! W pewnym momencie przychodzi czas na skompletowanie wyprawki niemowlęcej, jakie ubranka kupić aby niczego nie zabrakło?

Co to jest bielizna niemowlęca?

Bielizna niemowlęca to wszystkie ubranka dla niemowlaka, które dziecko nosi przez pierwsze miesiące życia. W skład bielizny niemowlęcej wchodzą śpiochy i pajace, body i półśpiochy, kaftany i akcesoria. To ubranka które przylegają bezpośrednio do skóry dziecka, i towarzyszą mu przez pierwsze miesiące życia. Rozmiary ubranek niemowlęcych oznaczają wzrost dziecka. Pierwszym rozmiarem jakie zazwyczaj nosi dziecko jest rozmiar 56. Następnie przechodzimy przez rozmiary 62, 68, 74, 80, 86, 92 – później wkraczamy już w ubranka dziecięce, kończąc rozmiarówkę niemowlęcą. Ubranka niemowlęce to ciuszki, które dziecko nosi do drugiego roku życia.

ubranka dla dziewczynki
ubranka dziewczęce

Na co zwrócić uwagę kupując ubranka niemowlęce?

Cena nie jest pierwszą i najważniejszą cechą ubranek niemowlęcych. To na czym powinniśmy się skupić, to jakość i bezpieczeństwo pierwszych ciuszków. Nie oznacza to też, że mamy od razu kupować bardzo drogie ubranka. Można wypośrodkować, w szczególności warto zainteresować się Polskimi markami ubranek dla malucha. Ubranka niemowlęce Polskich marek są zazwyczaj dobrej jakości i w rozsądnej cenie. Kupując ciuszki do wyprawki zwracamy uwagę na jakość bawełny oraz dodatków. Obowiązkowo szukajcie ubranek z bezniklowymi napkami. Jeśli chodzi o dodatki i nadruki – pytajcie o rodzaj wykonanego nadruku. Najbardziej trwałym i bezpiecznym dla skóry niemowlaka jest nadruk wodny.

cody niemowlęce
body niemowlęce

Jak łączymy ze sobą ciuszki niemowlęce?

Kolejne zagadnienie to łączenie ze sobą ubranek niemowlęcych. Szczególnie na początku przed przyjściem dziecka na Świat, wydaje się to być czarną magią. Kiedy już oswoicie się z nazwami ubranek niemowlęcych, czas nauczyć się je łączyć. Klasyczne zasady to łączenie ze sobą ciuszków. Body zazwyczaj zakładamy do półśpiochów, spodni lub rajstop. Śpiochy zakładamy dziecku na kaftanik lub na body. Pajace niemowlęce to ubranka jednoczęściowe, ale czasami mamy zakładają pod pajacyk lekkie body jako podkoszulek. W łączeniu ubranek niemowlęcych najważniejsza jest wygoda dziecka, i łatwość w rozpinaniu ciuszków. Musimy ubrać dziecko tak, aby móc szybko je przebrać lub zmienić pieluszkę.

Co kupujemy do wyprawki niemowlęcej?

To chyba najczęściej zadawane w sieci pytanie przez przyszłych rodziców. Jest mnóstwo kompletnych list z ubrankami do wyprawki, dlatego skupimy się na praktycznych poradach. O czym więc warto pamiętać? Nie przesadzajmy z ilością ubranek w rozmiarze 56. Dziecko wyrasta z tego rozmiaru bardzo szybko, więc lepiej będzie do wyprawki kupić ubranka również w rozmiarze 62. Kolejna ważna rzecz to pranie – zanim ubierzecie noworodka w ubranko, należy je wyprać zgodnie z zaleceniami na metce. Dzięki temu unikniemy ewentualnych podrażnień.

komplet niemowlęcy
zestawy niemowlęce