kaftany dla niemowlaka sklep

Kaftany niemowlęce – jakie są ich zalety, i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Kaftaniki niemowlęce to element garderoby dla maluszków, określanej tez jako bielizna niemowlęca. Kaftanik sprawdzi się od pierwszych dni, i będzie towarzyszył dziecku przez kilka pierwszych miesięcy życia. Czym jest kaftanik, i na co zwrócić uwagę przy zakupach do wyprawki?

Jak wygląda kaftan niemowlęcy?

Kaftan niemowlęcy to najkrócej mówiąc koszulka z długim rękawem, rozpinana na brzuchu. Rękawy kaftanika mogą być wykończone elastycznym ściągaczem, lamówką, lub rękawiczką chroniącą dłonie Twojego dziecka. Możemy je podzielić również przez sposób rozpinania – na kaftaniki zapinane na napy zatrzaskowe, guziczki, lub kaftaniki zakładkowe wiązane na boku.

Jakie kaftany niemowlęce najlepiej się sprawdzają?

Pamiętaj, że kaftan to element bielizny niemowlęcej – a więc ma bezpośredni kontakt z bardzo delikatną skórą Twojego dziecka. Z tego powodu przede wszystkim ważne jest to, z czego został wykonany. Kupując kaftaniki, zwracaj uwagę na to aby były wykonane z czystej bawełny, bawełny organicznej, lub mięciutkiej przędzy bambusowej. Druga ważna rzecz to rodzaj rozpinania ubranka. Z doświadczenia wiemy, że najlepiej sprawdzają się kaftaniki rozpinane na brzuszku, na wygodne zatrzaskowe napy. Kupując w sklepie ubranka niemowlęce, zawsze pytaj o to, czy napy są antyalergiczne i bezniklowe. Jest to bardzo istotne, ponieważ skóra niemowlęca bardzo łatwo ulega podrażnieniom i alergiom.

Do czego zakłada się kaftan niemowlęcy?

Kaftaniki mogą być ubrankiem zakładanym osobno – w gorące dni wystarczy lekki kaftanik i pieluszka. Możesz je również traktować jako ubranko pod spód – i zakładać razem Se śpiochami, pajacem, czy body rozpinanym w kroku. Podobnie jak w przypadku body – kaftaniki to ubranka, które będą często przebierane. Z tego powodu warto kupić ich więcej, i mieć zawsze w zapasie jakiś kaftan lub body, aby szybko przebrać maluszka np. kiedy mu się uleje.