pajace-dla-dzieci-jakie-zapinanie, pajacyki dla niemowląt

Pajacyki niemowlęce na ekspres czy na zatrzask – które wybrać?

Pierwsze ubranka niemowlęce kupujemy zazwyczaj wtedy, kiedy maleństwo jest jeszcze w brzuchu u mamy. Zazwyczaj nie znamy jeszcze ani nazw ubranek, ani ich rodzajów, Nie wiemy jak łączyć ubranka, i jak ubierać niemowlaka. To trudne zakupy – jest tak wiele sklepów z ubrankami dla dzieci, a w nich przeróżne modele. Dziś skupimy się na jednym zagadnieniu, o które pyta wiele mam zaczynając zakupy pierwszej wyprawki.

Jak wygląda pajac niemowlęcy? i czym różni się pajac od śpiochów?

Zanim zaczniemy rozpisywać zalety i wady różnych zapinań pajacyka, zacznijmy od tego jak w ogóle wygląda to ubranko? Pajacyk niemowlęcy to jednoczęściowe ubranko dla dziecka, które zakładamy na pieluszkę. Pajacyk zakrywa całe ciało dziecka, oraz rączki i nóżki. W niektórych stópki dziecka są zakryte, a w niektórych odkryte. Zazwyczaj odkryte stópki są w pajacach dla starszych dzieci. Pajac to świetne ubranko zarówno na dzień, jak i do spania na noc. Szukajcie pajacyków wykonanych z dobrej jakości bawełny, bez sztucznych dodatków. Jeśli chodzi o rozpinanie – pajace rozpinany zazwyczaj z przodu, po całej długości ubranka.

Czym różnią się śpiochy niemowlęce od pajaca?

Przede wszystkim, śpiochy to ubranko które zakładamy razem z kaftanem lub body. Łatwo rozróżnisz je od pajaca. Śpiochy niemowlęce zakrywają prawie całe ciało dziecka. Są rozpinane w kroku, oraz na szelkach na ramionkach. Śpiochy nie zakrywają rączek i ramionek – musimy zakładać pod nie body lub kaftan. Pajac to ubranko które zakrywa natomiast całe dziecko. Zapytacie co jest lepsze, pajac czy śpiochy? O tym pisaliśmy już w poprzednim artykule. Jeśli chcecie poznać wady i zalety obu rodzajów ubranek, zapraszamy do poprzedniego wpisu!

pajace dla dzieci mrofi

Jakie rozpinanie pajaca lepiej się sprawdza? ekspres czy napy?

Skoro już wytłumaczyliśmy sobie czym jest pajac, i czym różni się od śpiochów, pora przejść do rozpinania. Jeśli właśnie kompletujesz pierwszą wyprawkę dla dziecka, na pewno zauważyłaś że zapinania tych ubranek mogą być różne. Zazwyczaj znajdziesz pajacyki rozpinane po całości z przodu. Ale są i takie, które zapina się z tyłu na pleckach dziecka. Większość pajaców posiada zapinanie na napki, ale zdarzają się i takie na ekspres. Moda na ekspresy przyszła do nas z zachodu, i powoli zadomawia się w naszym kraju. Kiedy warto wybrać pajaca na zamek? To wygodne ubranko, które szybko i łatwo założysz dziecku. Ten rodzaj zapinania szczególnie podoba się rodzicom w trakcie nocnego przebierania. Jeśli wybierasz pajacyka zapinanego na ekspres, musisz jednak uważać zapinając go. Aby uniknąć przycięcia maluszka zamkiem, rób to powoli i starannie. Wybieraj też te pajacyki, które mają bawełniane zakładki zabezpieczające przez przycięciem.

Jakie są zalety pajacyków zapinanych na napy?

Jeśli chcesz być spokojna i nie bać się o przycięcie maluszka, wybieraj pajacyki zapinane na napy. Co prawda zapinanie każdej kolejnej napki zajmie Ci trochę więcej czasu, ale jest bezpieczne dla maluszka. Kupując ubranka dla dziecka pytaj sprzedawcę o to, czy napki są bezniklowe. Bezniklowe, antyalergiczne napki to podstawa. Skóra dziecka jest bardzo delikatna, i łatwo o podrażnienia czy reakcje alergiczne. Wybieraj pajacyki wykonane z dobrej jakości bawełny, bez sztucznych domieszek.

pajace marki Koala