ubranka dla dzieci, wyprawka niemowlęca

Jakie ubranka są potrzebne dla noworodka?

Jako rodzice chcemy zapewnić naszym pociechom to, co niezawodne. Zwracamy uwagę na buty i ubranka, które są trwałe i estetyczne. Kiedy rodzi się dziecko, zazwyczaj towarzyszy temu mnóstwo emocji. Pojawienie się na świecie nowego człowieka wymaga przygotowania. Opieka nad niemowlęciem jest bardzo absorbująca, a momentami stresująca.

Wyprawka dla noworodka

Często rodzice są bardzo zmęczeni, ale posiadanie potomstwa daje szczęście i spełnienie, dlatego ciąża dla wielu kobiet to wyjątkowy czas. Zastanawiamy się wtedy jak jaka powinna być wyprawka do szpitala, co ze sobą zabrać, aby w tym szczególnym okresie czuć się pewnie? Warto zabrać ulubioną piżamę i dres oraz rzeczy osobiste. Dla malucha potrzebne będą pieluszki i małe ubranka. Wyprawka dla niemowlaka to najczęściej body i kaftaniki. Oczywiście powinny być wykonane z bawełny, to najlepszy materiał, ponieważ zapewnia delikatnej skórze oddychanie, jest miękki i nie powoduje podrażnień. Jeśli zastanawiamy się, jakie są odpowiednie rozmiary ubranek dla niemowląt to przede wszystkim 58 jest uniwersalnym rozmiar, który pasuje na większość noworodków. Podstawą są na pewno śpiochy niemowlęce i body niemowlęce Trzeba jednak pamiętać, że okres niemowlęcy to czas niezwykle dynamicznego wzrostu, dlatego nie należy ubranek w tym rozmiarze kupować zbyt wiele. 

Wygodne i praktyczne ubranka

Przede wszystkim liczy się wygoda i komfort malucha, ale estetyka ubranek również ma znaczenie. Moda dziecięca to często barwne aplikacje i kolory, które przykuwają wzrok. Warto jednak pamiętać o tym, że najpraktyczniejsza jest biel. Można ją prać w wysokich temperaturach, a nie wyblaknie. Kolorowe aplikacje mogą stracić swój pierwotny wygląd po wielu praniach. Noworodki co prawda nie brudzą się tak intensywnie jak nieco starsze dzieci, które zaczynają naukę samodzielnego jedzenia, jednak również musimy często zmieniać im ubranka. Dobrze jest przemyśleć, gdzie robić zakupy. Chcemy wybierać to, co zostało wykonane w trosce o najwyższe standardy. To pewność, że w szafie naszego malucha znajdzie się to, co przyjazne dla jego skóry.