wyprawka niemowlęca lista ubranek dla dziecka

Wyprawka niemowlęca: jakie ubranka kupić dla noworodka?

Przygotowując się do powitania na świecie nowego członka rodziny, nie możemy zapomnieć o bardzo ważnej rzeczy: o zakupie pierwszych ubranek niemowlęcych do wyprawki dla malucha. Jakie ubranka i ile powinny znaleźć się w pierwszej wyprawce niemowlęcej? Przygotowaliśmy dla Was listę zakupów!

Body niemowlęce – ile sztuk kupić, i w jakich rozmiarach do pierwszej wyprawki?

Body niemowlęce to podstawowe ubranko niemowlęce. Jest niesamowicie praktyczne, uniwersalne, i wygodne zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców w trakcie przebierania lub zmiany pieluszki. Body niemowlęce to koszulka rozpinana w kroku na zatrzaskowe napy, rozpinanie powinno być też na ramionku lub przez całe ubranko, takie body rozpinane po całości nazywamy potocznie body kopertowe lub body na zakładkę. I właśnie takie body rozpinane kopertowo jest szczególnie polecane do pierwszej wyprawki niemowlęcej, ponieważ jest najwygodniejsze dla najmłodszych dzieci. Kupując body do wyprawki, pamiętajcie aby zakupić kilka sztuk w rozmiarze 56, oraz kilka w rozmiarze 62. To czy powinniście kupić body z długim rękawkiem czy z krótkim, zależy od pory roku. Zimą lub jesienią również przyda Wam się body z krótkim rękawkiem, aby założyć je pod grubsze ubranko. Ubieranie niemowlęcia na cebulkę to bardzo dobra i sprawdzona metoda na ubieranie niemowlaka.

Półśpiochy niemowlęce – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Półśpiochy to dolna część garderoby niemowlęcej, którą zazwyczaj zakłada się do bodziaka. Półśpiochy przypominają bawełniane legginsy, z tą różnicą że zakrywają również stópki dziecka. Przy zakupie półśpiochów do wyprawki pamiętajcie o wyborze obu rozmiarów – i 56 i 62, zwracajcie również uwagę aby w pasie znajdował się możliwie szeroki, i elastyczny ściągacz. Nie będzie uciskał dziecka, i pozwoli utrzymać ubranko we właściwym miejscu.

Pajacyki i śpiochy – ile ubranek kupić do pierwszej wyprawki?

Śpiochy i pajace niemowlęce to ubranka które zakrywają całe ciało dziecka. To zaraz po bodziakach drugie, najbardziej praktyczne i wygodne ubranka dla niemowlaka. Pajacyk to ubranko jednoczęściowe, które zakrywa całe dziecko, rączki, nóżki i brzuszek. Rozpinany jest na zatrzaskowe napki, przez środek oraz w kroku. Śpiochy to natomiast ubranko niemowlęce składające się z dwóch części. Zakładamy je zazwyczaj z rozpinanym kaftanikiem, lub do bodziaków rozpinanych w kroku. Śpiochy mają rozpinania w kroku, oraz na ramionkach, rozpoznacie je po charakterystycznych szelkach. Zarówno śpiochy jak i pajace mają wygodne rozpinanie w kroku, które pozwoli wam na szybką i wygodną zmianę pieluszki. Ubranka można zakładać zupełnie same na pieluszkę, lub metodą na cebulkę, kiedy maluszek urodzi się w chłodniejszej porze roku. Kupując pajace i śpiochy do pierwszej wyprawki pamiętajcie o zakupie rozmiaru 56 i 62.

Czapeczki, rękawiczki, pieluszki – jakie dodatki dobrać do wyprawki niemowlęcej?

Poza głównymi elementami wyprawki takimi jak body, pajace czy śpiochy, nie możemy zapomnieć o mniejszych, ale równie ważnych elementach. W wyprawce powinny znaleźć się dwie lub trzy czapeczki z cienkiej bawełny aby chronić delikatną główkę maluszka. Warto dodać do zakupów trzy pary rękawiczek – które znajdziecie pod hasłem łapki lub niedrapki. Niektóre maluszki bardzo drapią wnętrze dłoni, dlatego bawełniane rękawiczki ochronią ich delikatną skórę. W wyprawce powinny również znaleźć się wygodne skarpeteczki w rozmiarze 11-13 oraz 14-16, najlepiej kilka sztuk. Kolejnym ważnym elementem są pieluszki wielorazowe – z tetry, flaneli, lub z miękkiej przędzy bambusowej. Takie pieluszki doskonale sprawdzą się jako kocyk, przytulanka, oraz myjka, Są niesamowicie przydatne, i wielofunkcyjne.

Gotowa lista zakupów do wyprawki niemowlęcej

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy w ramach przypomnienia gotową listę zakupów. Zerknijcie na nią szykując pierwszą wyprawkę dla swojego dziecka!