rozmiary ubranek niemowlęcych

Jak często dziecko zmienia rozmiar ubranek?

Kiedy przychodzi na świat noworodek, szybko przekonasz się że rozmiary ubranek dla niego będą błyskawicznie się zmieniały. Czasami aż trudno nadążyć z kupowaniem nowych ubrań dla niemowlaka. Jak rozeznać się w rozmiarach, i na ile czasu kupujemy każdy kolejny rozmiar ciuszków? Co zrobić aby ubranka niemowlęce posłużyły jak najdłużej?

Jakie są rozmiary ubranek niemowlęcych?

Jak ubrać maluszka? Podstawowa zasada którą powinnaś znać jest taka, że rozmiar odpowiada wzrostowi niemowlaka. Dlatego przed zakupem pierwszej wyprawki dla noworodka, trzeba dobrze zastanowić się nad rozmiarami. Jeśli dziecko ma przyjść na świat trochę za wcześnie, potrzebne będą ubranka dla wcześniaka. Rozmiary ubranek dla wcześniaka to 50 i 52. Jeśli dziecko przychodzi na świat w terminie, pierwsze ubranka jakie założy będą w rozmiarze 56. Pamiętaj tylko, że ten rozmiar starczy dziecku na pierwsze dwa lub trzy tygodnie. Dlatego nie przesadzaj z ubrankami w najmniejszym rozmiarze 56. Po tym czasie dziecko od razu wskoczy w rozmiar 62, i będzie go nosiło nawet do trzeciego miesiąca. Kolejne rozmiary ubranek niemowlęcych 68 i 74, starczą już na dłużej. Dlatego im dziecko ma większy rozmiar, tym spokojniej możesz kupować mu ubranka. Poniżej znajdziesz tabelę z rozpisanymi rozmiarami i wiekiem dziecka.

Jakie rozmiary ubranek kupować dla niemowlaka?

Dobrze będzie, jeśli wydrukujesz sobie powyższą rozpiskę i powiesisz w widocznym miejscu. Dzięki temu będziesz wiedziała, jak długi czas twoje dziecko będzie nosiło aktualny rozmiar ubranek. Warto to wiedzieć, aby nie nakupować ubranek dla dziecka, które założy tylko raz. Kiedy maluch jest już na pograniczu rozmiarów, zawsze celuj oczko wyżej. Kolejna dobra rada – to remanent w szafie niemowlaka. Postaraj się przynajmniej raz w miesiącu sprawdzać ubranka, i sortować je. Odkładaj na bok te, które są już za małe. Dzięki takim remanentom będziesz zawsze wiedziała, czego masz dużo, a jakie ubranka warto kupić.

Co zrobić aby ubranka niemowlęce starczyły na dłużej?

W związku z tym, że maluszek tak szybko zmienia rozmiar – szybko będziesz musiała kupować nowe ubranka. Aby nie zbankrutować i zwyczajnie nie marnować ubranek dla dziecka, kupuj mądrze. Znaj aktualne wymiary swojego dziecka, i wybieraj ubranka odrobinkę większe. Dzięki temu że podwiniesz do środka nogawkę czy rękawek, ubranko starczy na dłużej. Dobrym patentem jest tez wybieranie ubranek z małą domieszką elastanu. To również sprawi, że ubranko posłuży na dłużej, i będzie wygodne. Kolejna rzecz to jakość ubranek dla dziecka. Jeśli wybierzesz ubranka niemowlęce dobrej jakości, będą dobre nawet po wielu praniach. Dzięki temu starczą na dłużej, a kiedy Twój maluch wyrośnie sprzedasz je. Możesz je również zostawić dla kolejnego dziecka, lub podarować komuś bliskiemu.

Gdzie kupić nie drogie ubranka niemowlęce, dobre jakości?

Każdy z nas chce mieć ciastko, i zjeść ciastko. Chcemy wydać na ubranka mało pieniędzy, ale mieć dobrą jakość. proponujemy Wam mały kompromis. Wybierajcie ubranka dobrej jakości, które starczą Wam na dłużej, lub będziecie mogły je sprzedać. Aby nie przepłacić za ubranka, wybierajcie ciuszki Polskich marek, takich jak Mrofi, Koala, Karen czy Nini. Te ubranka są dobrej jakości, i znajdziecie je w przystępnych cenach. Unikajcie tanich chińskich ciuszków. Wyrzucicie je przed lub po pierwszym praniu.