jak ubierać dziecko wiosną, moda dziecięca

W co ubierać dziecko wiosną?

Ubieranie niemowlaka wiosną to spore wyzwanie. Pogoda bywa zmienna, i nie przewidywalna. Musimy więc bacznie obserwować prognozy pogody, i być gotowi na niespodziewane ochłodzenie, lub nagły wzrost temperatury. Jak ubrać dziecko o tej porze roku, aby nie zmarzło i aby nie przegrzało się?

Odzież niemowlęca na wiosnę

Wiosenne ubranka dla niemowlaka to zbiór wszystkich dostępnych fasonów ciuszków dla dziecka. Przydadzą nam się zarówno ubranka z krótkim rękawkiem, jak i ciepłe bluzy niemowlęce czy nawet kurtki. Pogoda bywa na tyle zmienna, że musimy być przygotowani na różne scenariusze. Jak najlepiej ubrać dziecko o tej porze roku? Stara i sprawdzona metoda na ubranie dziecka to tak zwana cebulka. Czyli ubieranie dziecka warstwami. Dzięki temu będziemy mogli dobierać dodatkowe ubranka, lub zdejmować je. Pajacyk niemowlęcy czy body mogą posłużyć nam jako ubranko pod spód, na które założymy jeszcze spodenki czy bluzę. W razie nagłego ocieplenia, wystarczy zdjąć wierzchnie warstwy.

Co założyć niemowlakowi pod spód?

Do założenia pod spód najlepiej sprawdzi się bawełniana bielizna niemowlęca. A więc miękkie i wygodne body dla dziecka, śpioszki niemowlęce, lub pajacyk. Pamiętajcie aby kupować takie ubranka, które są uszyte z dobrej jakości bawełny. Ważne jest również rozpinanie ubranka, powinno być wygodne i bezpieczne. Jako ciuszki na spód warto wybierać ubranka bez wystających aplikacji, proste i wygodne. Dobrze mieć w szafie dziecka kilka bodziaków na ramiączkach, ponieważ są idealne jako ubranko na spód.

Jak dobrze ubrać dziecko?

Co ubieramy dziecku na wierzch? W chłodniejsze dni kiedy bawicie się z dzieckiem w domu, lub kiedy wychodzicie na spacer, musicie ubrać jeszcze dodatkowe ubranka wierzchnie. Jakie ciuszki niemowlęce sprawdzą się na wiosenne spacery lub zabawy w ogrodzie? Oczywiście warto mieć wygodne spodnie niemowlęce, z miękkiej i elastycznej dresówki. Takie spodnie założymy w cieplejsze dni same, a w chłodniejsze dni na rajstopki czy bieliznę. Do spodni sprawdzi się też wygodna, miękka bluza dla dziecka. Najmłodszym maluchom najlepiej będzie ubrać bluzę rozpinaną, ponieważ jest łatwiejsza do założenia. Starszakowi śmiało już możemy kupować bluzy wciągane przez głowę.