ubranka dla małego dziecka sklep

Co kupić do wyprawki niemowlęcej?

Przygotowując się na przyjście na świat dziecka, ważnym elementem jest stworzenie bezpiecznej i praktycznej wyprawki niemowlęcej.  Będąc zupełnie zielonym w tym temacie, łatwo jest pogubić się i albo kupić rzeczy które nie przydadzą się dziecku, albo zapomnieć i istotnych produktach i dokupywać je później na szybko. Jak więc przygotować przydatną wyprawkę dla malucha? Przygotowaliśmy dla Was kilka praktycznych porad!

Jakie rozmiary ubranek niemowlęcych kupić do wyprawki?

To jakie rozmiary znajdą się w wyprawce niemowlęcej Twojego dziecka, zależy od tego czy spodziewasz się maluszka w terminie, i jakie są jego szacowane rozmiary. Standardowy rozmiar dla niemowlaka w pierwszych tygodniach życia to 56, ale jeśli już teraz wiesz, że bobas urodzi się duży – możesz śmiało zacząć od rozmiaru ubranek 62, pomijając 56. Ale przyjmiemy że maluszek urodzi się o czasie i w standardowych rozmiarach, wtedy faktycznie w wyprawce powinny znaleźć się ubranka w rozmiarze 56 i w rozmiarze 62. Maluszek bardzo szybko wyrasta z ubranek w rozmiarze 56, dlatego nie przesadzaj z ilością tych najmniejszych rozmiarów. Dobrze jest przygotować zarówno rozmiary 56 jak i 62.

Jakie ubranka niemowlęce kupić do wyprawki?

W pierwszych tygodniach życia dziecka na pewno przydadzą Ci się body niemowlęce (czyli koszulka zapinana w kroku) oraz pajacyki – czyli jednoczęściowe ubranka które zakrywają całe dziecko. Do pierwszej wyprawki dobrze jest kupić kilka sztuk body w rozmiarze 56 i kilka sztuk body w rozmiarze 62. Do bodziaków dobieramy półśpiochy lub legginsy – pamiętaj o tym aby ubranka były z dobrej jakościowo bawełny, bez dodatków sztucznych materiałów. W wyprawce również powinno znaleźć się kilka pajacyków niemowlęcych w rozmiarze 56 i kilka w rozmiarze 62. Pamiętaj o czapeczkach bawełnianych, i łapkach – kilka sztuk na pewno ci się przyda. 

Gdzie skompletować wyprawkę niemowlęcą?

Wszystkie ubranka niemowlęce do pierwszej wyprawki możesz skompletować w dobrych sklepach stacjonarnych lub internetowych. Szczególnie zwracaj uwagę na sklepy w których są produkty i ubranka niemowlęce Polskich producentów. Te ubranka są pewne – ponieważ Polscy producenci szyją je z bezpiecznej i certyfikowanej bawełny, używając bezpiecznych bezniklowych nap, nadruków wodnych, i stosując wygodne fasony które nie będą krępowały ruchów dziecka. Jeden sklep internetowy, w którym znajdziesz ubranka niemowlęce od wielu Polskich producentów to sklep www.fazymazy.com – zawsze dobrze zaopatrzony, w którym znajdziesz ubranka takich marek jak Mrofi, Koala, Marija, Nini, martex i wiele innych.