Najlepsza wyprawka dla Twojego malucha – ubranka dla noworodków

Czekając na przyjście na świat Twojego upragnionego dziecka, na pewno niejednokrotnie zastanawialiście się, co takiemu małemu człowiekowi przyda się w pierwszych momentach życia. Przeczesując czeluści internetu, można znaleźć multum informacji, często będących po prostu reklamą danych produktów.

Kiedy warto zacząć kompletowanie wyprawki?

Kompletowanie wyprawki nie jest tanią sprawą. Warto rozłożyć sobie to w czasie. Należy jednak pamiętać, że nie warto się śpieszyć. Przyjmuj się, że bezpiecznym czasem dla ciąży jest drugi trymestr. Warto również zaczekać do momentu, w którym będziecie znali płeć dziecka- można wtedy dostosować do tego wystrój pokoju czy gromadzoną odzież wraz z innymi niezbędnikami.

Ubranka dla dziecka- ile?

Dziecko w pierwszych dniach i tygodniach rośnie bardzo szybko. Nie warto więc kupować niewyobrażalnych ilości ciuszków – bardzo często dziecko nie zdąży wszystkiego założyć. Przed porodem dobrze jest, zaopatrzyć się w pierwsze sztuki ubrań. Z biegiem czasu, na bieżąco w zależności od zapotrzebowania, można dokupować kolejne rzeczy.

Niezbędnik wyprawki

Niewątpliwym niezbędnikiem wyprawki niemowlęcej oprócz ciuchów będą:

  • miejsce do spania (łóżeczko/dostawka/kołyska) z odpowiednim materacem,
  • kilka sztuk pieluszek tetrowych/muślinowych/bambusowych,
  • przewijak wraz z pieluszkami, mokrymi chusteczkami (opcjonalnie przygotowane miejsce do umieszczenia miseczki z wodą i wacikami),
  • artykuły pielęgnacyjne
  • bezpieczny fotelik samochodowy wraz z wózkiem dostosowanym do Waszych potrzeb.

Całą resztę dopasujesz do własnych potrzeb. Nie martw się, Twoja intuicja podpowie Ci, co jest niezbędna a co zbędne 🙂