Jesienna wyprawka dla noworodka

Skompletowanie wyprawki dla noworodka to czasami trudne zadanie dla rodziców. Internet zasypuje nas modnymi stylizacjami na jesień, a my gubimy się w tym co rzeczywiście jest niezbędne. Jak najlepiej połączyć modne kreacje z wygodą naszego malucha?

Jakie ubranka wybierać? 

Modne mamy chcą mieć modnie ubrane dzieci – to naturalne! Najważniejsze to połączyć styl z wygodą. Zadbajmy o dobrej jakości ubranka bawełniane. To najzdrowsze rozwiązanie dla noworodka. Dzieki naturalnemu materiałowi skóra noworodka będzie swobodnie oddychać. Dodatkowo zyskamy pewność, że maluchowi jest ciepło. Wiele matek zastanawia się jak ubrać dziecko jesienią. Na szczęście bawełniane ubranka możemy znaleźć w większości sklepów z ubrankami.

Noworodkowe stylizacje jesienne

Dylemat pojawia się, kiedy w sklepie zobaczymy ten ogrom eleganckich ubranek dla chłopców i dziewczynek. Najlepiej przemyśleć zakupy. Do wyboru mamy wiele wzorów oraz kolorów. Na jesień najlepiej sprawdzą się musztardowe, szare oraz brązowe ubranka. Zazwyczaj takie części garderoby znajdziemy zarówno w opcji dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Szczególne wrażenie robią ubranka o ciekawych wzorach. Różnego rodzaju kropeczki, paski czy kształty sprawiają, że dziecko wygląda modnie. Dzięki dużym kontrastom (np. czarno-biały) rozwija się umysł małych dzieci. To właśnie kontrastujące barwy niemowlęta widzą najlepiej.

Jak ubrać dziecko jesienią?

Często spotykamy się z dylematem jakie ubranka na jesienną pogodę będą najlepsze. Warto wybierać te wygodne ubranka dla dziecka oraz takie, które szybko i sprawnie ubierzemy. Zdecydowanie najczęściej wybieramy body. Nowonarodzony dzidziuś jest bardzo wrażliwy, a body nie uciskają ani nie drażnią jego delikatnej skóry. Oprócz tego warto zainwestować pieniądze w dobre pajace niemowlęce oraz bawełniane spodenki. Nie zapomnijmy o tym, że jesienią dni bywają naprawdę zimne. Warto kupić ciepły kombinezon, który ochroni małego dzidziusia przed zimnem oraz wiatrem.  Kompletowanie wyprawki to często trudne wyzwanie. Jednak jesli wszystko dokładnie przemyślimy, zakupy staną się emocjonujące.