Jak ubrać niemowlę do chrztu?

Chrzest to najczęściej pierwsza z większych uroczystości, jakie organizujemy dla naszego nowonarodzonego dziecka. Organizujemy często małe przyjęcie, a przygotowania spędzają nam sen z powiek przynajmniej przez kilka dni. Musimy przecież przygotować jakiś poczęstunek, poprosić chrzestnych, porozumieć się z nimi w sprawie szatki i świecy, odbyć często nauki. Równie ważny jest również punkt dotyczące ubranka naszego maleństwa – przecież w tym dniu wyglądać musi wyjątkowo.

Eleganckie ubranka na chrzest

Bez względu na to, czy sakrament otrzymuje dziewczynka, czy chłopiec – wiele mam decyduje się na białe ubranko, zwłaszcza, gdy do chrztu niesiemy noworodka. W przypadku starszych dzieci bardziej stawiamy na elegancje, choć jasne odcienie również są mile widziane. Chłopcy często występują w garniturkach – tu króluje granat – lub koszuli-body i spodenkach. Dopełnieniem jest kaszkiet dla dziecka.

Jak ubrać dziecko do chrztu

Nieco inaczej sytuacja wygląda u dziewczynek. Tu również stawiamy na elegancje, ale sukienka często zarówno u starszych dziewczynek jak i noworodków, jest zdobiona kwiatkami – różowymi lub niebieskimi, w zależności od upodobań mamy. Do tego białe rajstopki czy czapeczka.

Jeśli chrzest odbywa się w chłodniejszych miesiącach – warto zainwestować w dodatkowe okrycie w postaci płaszczyka lub sweterka dla chlopca. Idealnie pasuje on zarówno do garniturku, jak i sukienki. Dodatkowo oczywiście uzupełniamy garderobę dzieci o grubsze rajstopki czy body – tak, aby mieć pewność, że nie zmarznie ono podczas ceremonii. Pamiętajmy, że dodatki możemy swobodnie zdjąć podczas uroczystości w domu czy restauracji.