Wyprawka dla noworodka – ubranka do wyprawki niemowlęcej

Jakie ubranka kupić dla noworodka? Z tego wpisu dowiesz się jakie rzeczy dla niemowlaka będą
potrzebne w pierwszych kilku tygodniach opieki nad dzieckiem. Opiszemy jakie ciuszki niemowlęce
warto dodać do wyprawki, oraz jaki rozmiar dla niemowlaka wybrać w sklepie.

Body kopertowe 56 na pierwsze dwa tygodnie

Body kopertowe jest podstawowym ubrankiem dla noworodka. Ubranko to rozpinamy na zakładkę, dzięki czemu łatwo ubierzemy dziecko. Taka metoda ubierania niemowlaka jest najłatwiejsza zwłaszcza w pierwszych tygodniach opieki nad maleństwem. Kupując body dla noworodka zwracamy uwagę na skład materiałowy oraz sposób rozpinania. Najlepsze są ubranka niemowlęce z bawełny 100%. Do rozpinania najlepiej jest wybierać antyalergiczne napki, które nie zawierają niklu. Napki to zatrzaskowe guziczki które łatwo zapniemy i odepniemy.

body niemowlęce, ubranka niemowlęce, wyprawka niemowlęca

Artykuł: Ubranka dla niemowląt na wiosenną pogodę. Jak nie przegrzać dziecka

Rzeczy do szpitala dla noworodka

Ubranka do szpitala dla noworodka zazwyczaj kupujemy w rozmiarze 56. Dobrą praktyką jest zabranie do szpitala pajacyka i śpioszków. Przyda nam się również bawełniana czapeczka i pieluszki tetrowe. Bawełniany becik pomoże nam otulić i utrzymać dziecko. Wyprawka dla niemowlaka zawiera ubranka które możemy wykorzystać zarówno w ciągu dnia jak i w nocy. Ciuszki dla maluszka określamy mianem bielizna niemowlęca. To ubranka które mają kontakt ze skórą, i są wygodne bez względu na porę dnia. Wśród takich ciuszków wyróżniamy:

  • pajace niemowlęce
  • śpiochy niemowlęce
  • body kopertowe dla dziecka
  • półśpiochy i legginsy
  • czapeczka dla dziecka

Wyprawka dla noworodka do domu

Kompletna wyprawka dla noworodka to ubranka w rozmiarze 56 i 62. Wielu rodziców kupuje również ubranka w rozmiarze 68 które nosi dziecko w wieku 3 miesięcy. Rozmiar 56 jest dobry dla noworodka. Ubranka 62 zakładamy dziecku w wieku 4 tygodni. Czapeczki niemowlęce najczęściej mają rozmiary odnoszące się do obwodu główki maleństwa. Kupując ciuszki niemowlęce możemy zapytać obsługi sklepu o wybór właściwego rozmiaru. W domu oprócz ubranek przyda nam się również kocyk niemowlęcy i otulacze. Wielorazowe pieluszki bawełniane mają mnóstwo zastosowań, i dobrze mieć takie pieluszki zawsze przy sobie. Tetrowe pieluszki są tanie, i możemy zrobić z nimi niemal wszystko. Pieluszki bambusowe są już droższe, ale są milsze w dotyku. Mają również wiele właściwości termoregulacyjnych.

Niepowtarzalne ubranka dla niemowląt

Certyfikowane ubranka niemowlęce dają gwarancję bezpieczeństwa i wygody dla dziecka. Ubranka dla niemowlaka możemy kupić w sklepie stacjonarnym, markecie, czy przez internet. Polecamy Polskie ubranka niemowlęce, które są doskonałej jakości. W dobrych sklepach znajdziesz ubranka niemowlęce marki Mrofi, Pinokio, Marija, czy Nini. To marki które warto wybierać, ponieważ ubranka są trwałe i bezpieczne dla dzieci.

body niemowlęce, ubranka niemowlęce, wyprawka niemowlęca