ubranka-niemowlęce-do-chrztu-sklep-marija

Jak dobrze ubrać dziecko na zmienną pogodę? Wyprawka dziecięca

Przyjście na świat dziecka rodzi u przyszłych rodziców potrzebę zakupu wyprawki. Ważnym jej elementem są ubranka dla noworodków. Już od pierwszych godzin pojawienia się na świecie dziecko zyskuje bowiem odzienie, dlatego każda wyprawka do szpitala poza kosmetykami czy pieluszkami musi zawierać także ubranka niemowlęce. Młoda mama, zwłaszcza, gdy rodzi się jej pierwsza pociecha ma dylemat jak ubrać dziecko w czasie pobytu w szpitalu i w pierwszych miesiącach jego życia. Przy braku doświadczenia młodej mamy sprawdzają się ubranka, które można szybko i łatwo założyć, jak np. śpioszki niemowlęce i body.

Pajacyki, body i śpiochy

Bardzo często polecane przez położne są również pajacyki niemowlęce, które rozpinając się na całej długości umożliwiają założenie ubranka bez przekładania go przez delikatną główkę dziecka. Poza wyborem typu ubranek, kluczowe znaczenie ma również dobieranie rozmiaru ubranek dziecięcych. Dla noworodka o standardowej masie ciała warto zakupić od razu rzeczy w rozmiarze 62, zaś w przypadku drobniejszych dzieci lepszy będzie rozmiar 56.

dresy-dla-dziecka-sklep-dla-dzieci

Dziecko małe i większe

Wraz z upływem kolejnych miesięcy i rozwojem dziecka wykorzystywana odzież dziecięca się zmienia. Mamy pragną mieć modne dzieci dlatego w przypadku dziewczynek stawiają częściej na sukienki, zaś w przypadku chłopców na tradycyjne spodnie. Warto zadbać, aby moda dziecięca szła w parze także z wygodą oraz jakością. Mając do dyspozycji mnóstwo różnorodnych sklepów z ubrankami oferujących piękne przedmioty warto nie zatracić rozwagi. Małe dziecko, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia nabywa szereg umiejętności motorycznych, dlatego ważne jest aby ubiorem nie krępować jego ruchów, lecz przeciwnie umożliwić mu nieograniczone poznawanie świata i rozwijanie się. Dlatego istotne, aby ubranka dla dzieci wykonane były z miękkich, bawełnianych i przyjemnych w dotyku materiałów. Warto także zwrócić uwagę na jakość wykonania, od której często uzależnione jest bezpieczeństwo dziecka. Plączące się luźne nitki, źle zamocowane springi czy guziki są zdecydowanie niedopuszczalne. Na szczęście są firmy oferujące modne ubranka dla dzieci w rewelacyjnej jakości i po takie marki warto sięgać.