Jesienno-zimowa wyprawka dla noworodka

Oczekiwanie na dziecko to najpiękniejszy czas dla mamy i taty. Wyprawka dla noworodka to duże wyzwanie. Tym bardziej jest to trudniejsze kiedy maleństwo ma się pojawić na świecie w zimnej porze roku. Który śpiworek do wózka wybrać? Body z krótkim czy długim rękawem? Na te pytania i inne odpowiedzi znajdziesz w tekście.

Ubranka do wyprawki

Kompletując ubranka dla noworodków, zwróć uwagę na porę roku urodzenia dziecka. Wyprawka jesienna i wyprawka zimowa powinna zawierać kilka sztuk body z długim rękawem. Zwróć uwagę na jakość materiału, szczególnie polecane są bawełniane. Mogą być prane w wysokich temperaturach i nie uczulają delikatnej skóry dziecka.

Wyprawka niemowlęca

W garderobie powinny znaleźć się pajacyki, w chłodne dni sprawdzą się te z długimi rękawami i nogawkami. Jest to najwygodniejszy ubiór dla dziecka. Jesienna wyprawka niemowlęca powinna zawierać bluzy, sweterki i spodenki. Wybieraj te, które będą wygodne dla dziecka, unikaj ozdobnych elementów np. guziki, kaptury, itd. Koniecznie w wyprawce nie może zabraknąć skarpet, wybierz cienkie oraz te grubsze. Skóra noworodka jest bardzo delikatna, łatwo można ją podrażnić. Ubranka do wyprawki powinny być wykonane z bardzo dobrej jakości materiałów, zawsze sprawdzaj na metce skład. Wyprawka dla noworodka na chłodne dni to również odzież na spacery. Koniecznie kup ciepły kombinezon, najlepiej z polaru lub wełny merino.

Ciepłe ubranka dla dziecka

Bardzo dobrze sprawdzą się takie które mają kaptur, to dodatkowa ochrona głowy dziecka przed zimnem. Warto by kombinezon zakrywał stopy i rączki dziecka. Oczywiście kup ciepłą czapkę oraz rękawiczki. Bardzo dobrze sprawdzą się na chłodne spacery ciepłe wełniane skarpetki. To cała najpotrzebniejsza wyprawka ubranka niemowlęce lepiej jeśli będą odrobinę większe niż za małe. Większe nie będą ograniczać ruchów maleństwa, zwiększą jego komfort.