Jak ubrać niemowlę na jesienny spacer?

Każda mama spotyka się z dylematem dotyczącym tego, jak ubrać dziecko w jesienne dni. To właśnie wtedy pogoda potrafi być bardzo zmienna i nie do końca wiadomo, jak najlepiej ubrać niemowle. Czy istnieje prosty sposób na wybór odpowiednich ubranek w takie dni?

Na cebulkę – czyli prosty sposób na jesienny spacer

Istnieje jeden prosty sposób na odpowiedni dobór ubrań dla niemowlaka. Czasami nie jesteśmy pewni, czy sam sweterek wystarczy. Z drugiej strony w kurtce może być dziecku zbyt ciepło. Najlepsza opcją w takim wypadku jest ubranie dziecka w kilka warstw. Jakie ubranka najlepiej wybrać? Oto kilka propozycji:

  • body z krótkim rekawkiem
  • body z długim rekawkiem
  • bluzka 
  • pajacyk niemowlęcy 
  • spodenki 
  • sweterek 
  • bluza 
  • kurteczka 

Można skorzystać z powyższych propozycji i ubrać dziecko w kilka z tych opcji. Wtedy najłatwiej w razie potrzeby rozebrać lub ubrać niemowle. 

Jak sprawdzić czy dziecku jest ciepło? 

Istnieje prosty sposób na ocenę, czy dziecku nie jest zbyt ciepło. Wystarczy dotknąć karku lub klatki piersiowej dziecka. Jesli skóra niemowlaka jest w tych miejscach gorąca i wilgotna to prawdopodobnie jest mu zbyt gorąco. W takiej sytuacji najlepiej zrezygnować z niektórych ubranek. 

Należy pamiętać, że niemowlę powinno mieć zawsze jedna warstwę więcej niż rodzic. Jeśli jest nam ciepło w jednej bluzce to dziecko najlepiej ubrać w body i bluzeczkę. To najlepszy sposób na dobranie odpowiedniego ubioru dla malucha. 

Zadbaj o wygodę! 

Należy pamiętać, że podczas jesiennych spacerów niemowlę powinno odczuwać przede wszystkim wygodę. Lepiej zrezygnować z sukienek, sztywnych jeansów, rajstop czy wymyślnych kurteczek, w których dziecko będzie czuło dyskomfort. 

Dobrze jest postawić na proste rozwiązania takie jak bawełniane dresowe spodenki, body niemowlęce czy mięciutkie wełniane sweterki. One też potrafią wyglądać zachwycająco. Ponadto takie wybory sprawią, że maluszek jeszcze bardziej będzie cieszył się ze wspólnych spacerów, a my zyskamy pewność, że dziecko czuje się dobrze i jest mu ciepło.