Wyprawka dla noworodka na pięć! Czyli, jakich ubranek potrzebuje niemowlak!

Każda przyszła mama chce jak najlepiej spisać się ze swojej roli. Jej pierwszym zadaniem jest odpowiednie przygotowanie się na przywitanie dziecka. Musi zatem skomponować wyprawkę dla noworodka, tak by od pierwszych chwil jego życia, niczego mu nie brakowało. Nie da się ukryć, że wyprawka niemowlęca musi być dość pokaźna, bo różnych rzeczy i artykułów potrzeba sporo. Należy zaopatrzyć się w ubranka, akcesoria do spania, karmienia, przewijania, kąpieli i pielęgnacji, a także do zabawy. Tym razem skupimy się na ubrankach do wyprawki. W sezonie jesienno-zimowym, potrzebnych jest ich zdecydowanie więcej. 

Wyprawka jesienna i zimowa dla niemowlaka

Zarówno wyprawka jesienna, jak i wyprawka zimowa w zakresie ubranek jest dość wymagająca. W tych najchłodniejszych sezonach należy dziecko ubierać na „cebulkę” do tego dochodzą ubranka wierzchnie na dwór. Co zatem będzie niezbędne? Wyprawka niemowlęca powinna uwzględniać takie ubranka niemowlęce, jak: body z krótkim i długim rękawem, śpioszki, pajacyki, bluzy i spodenki, skarpetki, rękawiczki (tzw. łapki niedrapki) oraz buciki niechodki, a także czapeczki (cienkie do szpitala i domu, grubsze na dwór) Potrzebny będzie też kombinezon chroniącą przed zimnem na dworze.

Artykuł: Jak rozsądnie wybierać ubranka dla dzieci? Nie tylko moda ma znaczenie!

Rozmiary ubranek niemowlecych

wyprawce niemowlęcej powinny znaleźć się ubranka w różnych rozmiarach, z dwóch powodów: nie wiadomo jak długie dziecko się urodzi, poza tym niemowlak szybko rośnie. Każdego rodzaju ubranek niemowlęcych najlepiej posiadać po kilka, a nawet kilkanaście sztuk. Pamiętajmy, że ubierając dziecko na cebulkę w zimniejsze dni tych ubranek zużywa się dużo więcej dlatego czasem warto mieć kilka kompletów na zapas, które można zmieniać co jakiś czas.