Co trzeba kupić dla noworodka? Najważniejsze ubranka dla noworodka

Wyprawka dla noworodka czyli zakupy dla najmłodszego członka rodziny to zawsze jest nie lada wyzwanie ale i wielka frajda. Bo przecież te wszystkie pajacyki niemowlęcebody niemowlęce albo śpiochy niemowlęce są tak śliczne i słodkie, że trudno oderwać oczy.

Co kupić do ubrania i nie tylko?

Jeśli macie już z głowy zakup wózka, łóżeczka i fotelika do samochodu trzeba pomyśleć o ubrankach. Ubranka dla noworodków, a raczej ich zakup powoduje taką trudność, że w zasadzie nie wiadomo jaki kupić rozmiar. Jednakże warto pamiętać, że małe dzieci dość szybko rosną i zawsze lepiej kupić coś nieco za duże aniżeli za małe. Wyprawka niemowlęca wymaga zakupu nie tylko ubrań ale też smoczków, butelek, przewijaka, no i oczywiście pieluch.

Body niemowlęce i inne

Body niemowlęce warto kupić zarówno z krótkimi rękawami (na lato albo pod sweterek) jak też z długimi rękawami jeśli w domu jest temperatura poniżej 25 stopni Celsjusza. Body dla niemowląt, a zwłaszcza body dla noworodka powinno być bawełniane. Warto sprawdzić to na metce przed zakupem. 

Podsumowując wyprawka dla noworodka lista ubrań powinna zawierać:

  • śpiochy
  • kaftaniki
  • body
  • sweterki
  • kurtka (na spacer w chłodne dni)

Ubranka niemowlęce

Wyprawka ubranka byłaby niepełna gdybyśmy nie napisali, że przydadzą się też spodenki i sukienki na ewentualne wyjścia urodzinowe albo gdy spodziewamy się gości. Sporo tego, no ale przecież na przygotowanie macie sporo czasu. Prócz tego znając życie w zakupach pomogą Wam z pewnością wszystkie ciotki, babcie, dziadkowie i inni członkowie rodziny.