jak zaplanowac wyprawke dla dziecka ubranka dla niemowlat

Jak zaplanować wyprawkę dla dziecka – ubranka dla niemowląt

Kiedy spodziewamy się dziecka, zaczynamy przeglądać ubranka dla niemowląt i poszukiwać sklepów z dobrymi okazjami. Ciężarna mama zaczyna gromadzić – śpioszki, rajstopki, bluzeczki,wiedząc, że malutkie dziecko trzeba będzie przebierać wiele razy w ciągu dnia.

Żeby wybrać odpowiednie rozmiary ubranek dla niemowląt, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim wagę dziecka. Jeśli dziecko w brzuchu jest ewidentnie drobne, można śmiało sięgnąć po ubranka w rozmiarze 56. Kiedy jednak maluch żwawo rośnie, jest szansa, że w ostatnim trymestrze może jeszcze znacznie przybrać. Dla większości noworodków ubranka w rozmiarze 62 będą najbardziej przydatne.

Ubranka na różne pory roku

Rodzaj ubranek, zależy oczywiście od pory roku, w której spodziewamy się rozwiązania. Jeśli termin porodu wypada zimą, urocze maleńkie sukienki, mogą się nam nie przydać. Do lata, nasza córka będzie potrzebować większego rozmiaru. Wtedy warto pomyśleć o kombinezonach i ciepłych sweterkach. Odpowiednie ubieranie noworodków, jest szczególnie ważne. Zarówno zmarznięte jak i przegrzane dziecko, jest narażone na przeziębienie.

Modne ubranka dla dzieci

Opieka nad niemowlęciem bywa męcząca, a modne ciuszki dla małych dzieci, będą powodem do uśmiechu dla obojga rodziców. W dzisiejszych czasach moda dziecięca coraz prężniej się rozwija. Większość znanych nam sieciówek, posiada specjalne działy dla maluchów. Dzięki temu mama, która wybrała się na zakupy, jest w stanie w jednym miejscu ubrać i siebie i dziecko. Kolejnym dobrym rozwiązaniem są sklepy internetowe, które pozwalają na kupowanie w domu. Kobiety w zaawansowanej ciąży lub będące tuż po porodzie, na pewno chętnie skorzystają z tej możliwości.

Wyprawka do szpitala

Im bliżej terminu, tym bardziej konieczna wydaje się wyprawka do szpitala. Warto sporządzić listę potrzebnych rzeczy, by móc je gromadzić stopniowo. Takie rozwiązanie zaoszczędzi nam stresu przed porodem oraz rozłoży nasze wydatki w czasie.

Trzeba pamiętać, że dobrze zaplanowana wyprawka dla niemowlaka, ułatwi nam pierwsze tygodnie spędzone z dzieckiem. Pozwoli cieszyć się nowym członkiem rodziny, nie myśląc o rzeczach potrzebnych do kupienia. Odpowiednio dobrane ubranka dla dzieci są jednym z najważniejszych wyborów przy organizowaniu wyprawki.