Jakie skarpetki kupić dla niemowlaka?

Wyprawka dla noworodka zawiera najpotrzebniejsze ubranka i akcesoria dla dziecka. Znajdziemy w niej śpiochy i body dla noworodka. Pieluszki i smoczki. Kupując ubranka dla niemowlaka czasami zapominamy o drobnych elementach, które są równie potrzebne. Podobnie jest ze skarpetkami dla noworodka.

Czy kupować skarpetki dla niemowlaka?

Skarpeteczki niemowlęce mają szereg zalet. Dobrze zatem będzie dodać je do garderoby maleństwa. Skarpetki przede wszystkim chronią małe stópki dziecka przed zimnem. Łatwo jest wychłodzić dziecko, dlatego dodatkowa warstwa otulenia się przyda. Grube skarpetki niemowlęce świetnie sprawdzą się na spacer. Mogą zastąpić buciki dla maluszka, tym bardziej że są zdecydowanie tańsze od bucików. Grube skarpetki założymy dziecku na spacer, cieńsze w domu. Kupując skarpetki dla niemowlaka zwracajmy uwagę na ich skład materiałowy. Skład powinien zawierać możliwie jak największą ilość bawełny.

Jaki rozmiar skarpetek dla niemowlaka

Pierwsze skarpetki dla noworodka mają rozmiar 11/13. Są to skarpetki pasujące na stopę o długości 9 cm. Jest to zazwyczaj długość stópki jaką ma dziecko w tym wieku. Noworodek szybko zmienia rozmiar. Skarpetki w rozmiarze 11/13 będą pasowały na dziecko przez pierwsze cztery tygodnie. Następnie kupujemy rozmiar skarpetek 14/16 który pasuje dla dzieci w wieku 1-3 miesiąca. Kolejnym rozmiarem dla niemowlaka jest 74. Wówczas dziecku kupujemy skarpetki w rozmiarze 17/19. Ten rozmiar możemy ubierać do ok 9 miesiąca życia. Kiedy zaczynamy kupować ubranka w rozmiarze 80, warto dobrać do nich skarpetki dla dziecka w rozmiarze 20/22.

Dobre ubranka dla noworodka

Skóra niemowlaka jest o wiele delikatniejsza od naszej. Jest bardziej wrażliwa i skłonna do podrażnień. Z tego powodu ważna jest jakość ubranek, które kupujemy niemowlakowi. Koniecznie sprawdzajmy składy materiałowe na metkach. Dla niemowlaka najlepsze będą ubranka z bawełny 100%. Jakość bawełny może być potwierdzona certyfikatem Oeko Tex Standard 100. Polecamy ubranka dobrych marek szyte w Polsce. Są to ciuszki dla niemowląt dobrej jakości, i pięknym wzornictwie. Kupując odzież niemowlęcą Polskiej produkcji stawiamy na pewny produkt.

Gdzie kupować ubranka dla niemowlaka

Dobrym sklepem z ubrankami dla niemowlaka jest sklep internetowy fazymazy. Znajdziecie tam duży wybór ubranek dla dziecka w dobrych cenach. Zamówienia wysyłane są bardzo szybko, a na zwrot jest 30 dni. W sklepie znajdziecie wszystkie potrzebne dla dziecka śpiochy i pajace. Body dla chłopca i ubranka dla dziewczynki. Wśród nich wiele pięknych skarpetek niemowlęcych, którymi uzupełnicie garderobę dziecka.