pieluszki kolorowe z nadrukami

Materiałowe pieluszki niemowlęce: rodzaje i zastosowania

Nasze babcie i prababcie dobrze pamiętają materiałowe pieluszki niemowlęce. Używały ich głównie do przewijania dziecka. Obecnie do przewijania używamy już głównie pieluszek jednorazowych, jednak pieluszki z materiału nie zniknęły z życia matek. Wręcz przeciwnie! Ich nieograniczone możliwości i zastosowania to nieoceniona pomoc przy pielęgnacji niemowlaka!

Jakie są rodzaje pieluszek niemowlęcych z materiału?

Wyróżniamy głównie trzy typy pieluszek: z tetry, flaneli, i z bambusa. Pieluszki z tetry są tanie, i bardzo podstawowe. Jest to bazowa pieluszka, której warto kupić większą ilość. Te pieluszki są zazwyczaj szyte z tetry o składzie bawełna 100%. Cena tych pieluszek sprawia, że możemy mieć ich więcej. Nie żal jest na również poświęcić którejś. Kolejnym rodzajem pieluszki jest flanela. To zdecydowanie milsza wersja pieluchy dla dziecka. Pieluchy z tetry mają niską cenę, są bardzo chłonne i milutkie w dotyku. Ostatnim rodzajem pieluszki jest bambusowa. To zdecydowanie najmilsza i najbardziej delikatna wersja. Co prawda jej cena jest znacznie wyższa od tetry czy flaneli, ale nie bez przyczyny. Bambus działa kojąco na delikatną skórę dziecka. Nie podrażnia i nie wywołuje alergii.

kolorowe pieluszki tetrowe

Do czego używamy materiałowej pieluszki? zastosowania pieluszek wielorazowych

W przeciwieństwie do naszych babć, do przewijania dziecka używamy teraz pieluszek jednorazowych. To nie znaczy jednak, że pieluszki materiałowe wyszły z użycia! Takie pieluchy mają szereg zastosowań w pielęgnacji dziecka. Do czego więc użyjemy takiej pieluszki? Posłuży nam ona jako prześcieradło, podkład do wózka, lub kocyk dla dziecka. Gdziekolwiek chcesz położyć dziecko – najpierw połóż pieluszkę. Złożona pielucha na ramieniu mamy ochroni jej ubranie, kiedy dziecku odbeknie się po karmieniu. Pieluszką możesz wytrzeć dziecku buzię, rączki, lub użyć jej przy kąpieli jako myjki. Taka pieluszka to również doskonała przytulanka i gryzak dla malucha. Dzięki temu że pieluchy są bardzo chłonne i miękkie, na pewno znajdziecie dla nich dziesiątki innych zastosowań.

Jaki rodzaj pieluszek sprawdza się w praktyce? nasze rekomendacje

Który rodzaj pieluszek materiałowych warto kupić do wyprawki? Nasza odpowiedź to: każdy. Pieluszki tetrowe są bardzo tanie, i sprawdzą się do wszystkich zadań specjalnych. Ich niska cena sprawia, że nie szkoda poświęcić ich czasem w razie potrzeby. Pieluchy flanelowe są zdecydowanie milsze, dlatego świetnie posłużą jako kocyk, prześcieradło, czy przytulanka dla dziecka. Pieluchy bambusowe to najmilsze i najdelikatniejsze pieluszki. Z tego powodu pieluszki bambusowe polecamy do najbliższego kontaktu ze skórą dziecka. Najlepiej sprawdzą się jako przytulanka i gryzak, jako myjka, lub jako cienki kocyk w gorące dni lata.