Jak przygotować wyprawkę dla noworodka?

Każdy rodzic przed narodzinami swojej pociechy musi przejść przez etap kupowania dla niej wyprawki. Nie warto z tym zwlekać do momentu narodzin, ponieważ wbrew pozorom wybór odpowiedniej wyprawki nie jest aż tak prosty i oczywisty. Decyzja o tym, co właściwie kupić, powinna być dobrze przemyślana. Na początku dobrze jest zrobić listę artykułów, które chcemy skompletować, aby później móc spełnić wszystkie potrzeby maluszka. Co tak naprawdę powinno znaleźć się w podstawowym wyposażeniu wyprawki niemowlęcej?

Wyprawka dla noworodka – lista

Pierwsze ubranka dla noworodków należy kupić już przed narodzinami, jednak nie warto też przesadzać z ich ilością, ponieważ jak wiadomo, dzieci szybko rosną. Wyprawka dla noworodka powinna składać się przede wszystkim z body, które zapewni dziecku bezpieczeństwo oraz swobodę. Body dla niemowląt są projektowane w taki sposób, aby dziecku było jak najwygodniej. Kolejną odzieżą, znajdującą się w wyprawce powinny być pajacyki niemowlęce, które zakrywają całe ciało maluszka. Jest to niezbędne, aby dziecku nie było zimno. Śpiochy niemowlęce to również element obowiązkowy, aby wyprawka dla dziecka była w pełni uzupełniona. Body niemowlęce często współgrają właśnie ze śpioszkami. Niezależnie od tego jaka jest aktualnie pora roku, garderoba niemowlaka powinna składać się z ubranek z krótkich oraz długim rękawkiem. Oprócz tego wyprawka niemowlęca powinna składać się z ciepłych skarpetek, bluz oraz sweterków, spodenek, getrów. Nie można zapomnieć także o czapce i kurtce, a także o szaliku i rękawiczkach, jeśli dziecko urodziło się w zimę lub jesień.

Kompletowanie pierwszej wyprawki

Kompletowanie wyprawki najlepiej zacząć jest już w momencie, kiedy będzie wiadoma płeć dziecka. Właściwie wyposażona i w odpowiednim czasie uzupełniona wyprawka dla noworodka sprawi, że potrzeby dziecka zostaną zaspokojone, a rodzica szybko ominie stres związany z kupnem podstawowych ubranek niemowlęcych.