skarpetki dla noworodka

Kupujemy skarpetki dla noworodka

Kompletowanie wyprawki kojarzy nam się głównie z dużymi rzeczami. Przygotowujemy pokoik dla dziecka, łóżeczko i przewijak. Kompletujemy ubranka dla noworodka w rozmiarach 56 i 62. Warto tez pamiętać o drobnych, ale równie potrzebnych rzeczach, jak na przykład skarpetki dla noworodka!

Jak czytamy rozmiary skarpetek dla noworodka?

Choć z początku czytanie rozmiarów dla niemowlaka może wydawać nam się trudne, szybko połapiecie się z nazwach i numeracji. Rozmiarów skarpetek dla maluszków nie ma wcale tak wiele. Weźmiemy pod lupkę rozmiary skarpetek niemowlęcych od noworodków, do dwulatków. Pierwszy rozmiar skarpetek jakie założymy dziecku, to 11/13. Ten rozmiar przypada na ubranka w rozmiarach od 56 do 68, a więc na pierwsze trzy miesiące życia dziecka. Dalej mamy rozmiar 14/16, dla niemowlaka w wieku od trzech do sześciu miesięcy. Następnie czeka nas rozmiar 17/19, czyli taki który dziecko może nosić nawet do pierwszego roku życia. Kolejne rozmiary zmieniamy co 3-4 miesiące.

skarpetki bambusowe dla noworodka

Na co zwracamy uwagę kupując skarpetki dla noworodka?

Podobnie jak w przypadku ubranek dla noworodka, na jakość. Skarpetki dla noworodka muszą być dobrej jakości, i przede wszystkim wygodne. Ściągacz nie może zbyt mocno uciskać stópki. Rozglądajcie się za porządnymi produktami. My polecamy Wam na przykład skarpetki i rajstopki niemowlęce Polskiej marki Cotton Candy. Znajdziecie je w sklepie internetowym fazymazy.

skarpetki dla niemowlaka

Jakie skarpetki zakładamy dziecku do Chrztu?

Najlepiej oczywiście jednolitego koloru. Choć skarpetki dla noworodka w jednym kolorze mogą wydawać się prostym produktem, wcale nie tak łatwo je znaleźć. Tu ponownie przypominamy o dobrej jakości skarpetkach. Skarpetka musi być bawełniana, przewiewna, aby stópka dziecka nie spociła się. Skarpetki do Chrztu, a więc najlepiej białe, czarne lub granatowe, znajdziecie również w sklepie fazymazy. Warto mieć kilka par takich skarpetek, aby w razie potrzeby móc je przebrać. Nie przesadzajmy też z grubością, jeśli uroczystość przypada na ciepły dzień, nie potrzebujemy grubej frotte.

Dobry pomysł na prezent dla noworodka

Dokładnie tak, skarpetki dla noworodka to doskonały prezent lub dodatek do prezentu. Łatwo jest dobrać rozmiar dla niemowlaka, a duży wybór zabawnych wzorów umożliwia nam zakup na prawdę fajnego prezentu. Jeśli potrzebujecie porady lub pomocy w zakupie prezentu dla młodych rodziców, dziewczyny z fazymazy na pewno Wam doradzą. Możecie również zrobić komuś prezent niespodziankę, wysyłając udekorowana paczkę bezpośrednio na adres obdarowywanej osoby!

Czytaj też: