Wyprawka do szpitala – co warto ze sobą zabrać?

Moment narodzin dziecka jest jedną z ważniejszych chwil w życiu całej rodziny. Do tego dnia rodzice przygotowują się przez cały okres ciąży. Zatem o czym warto pamiętać podczas robienia wyprawki do szpitala? Przede wszystkim kompleksowa wyprawka kosmetyczno-higieniczna dla noworodka i jego mamy powinna zawierać ubranka dla noworodków w odpowiednim rozmiarze. Kompleksowa wyprawka do szpitala powinna zawierać również artykuły pielęgnacyjne, krem nawilżający dostosowany do wieku dziecka, majtki poporodowe dla mamy, body niemowlęce, wkładki laktacyjne, pieluszki flanelowe, pampersy, środki higieniczne dla mamy do kąpieli.

Jak ubrać dziecko tuż po narodzinach?

Wiele mam zadaje sobie pytanie: jak ubrać dziecko? Otóż, warto pamiętać o tym, iż dziecko urodzone zgodnie z wyznaczonym terminem, nosi najczęściej rozmiar 56. Ubranka niemowlęce w tym rozmiarze to na przykład pajacyki niemowlęce. Odzież dziecięca tego typu jest bardzo wygodna w użytkowaniu, gdyż posiada rozpinanie na brzuszku niemowlaka. Dobieranie rozmiaru ubranek dziecięcych musi być dostosowane do wieku maluchów. Modne dzieci mogą być ubierane w komplety niemowlęce, które są bardzo stylowe i jednocześnie wygodne.

O czym warto pamiętać podczas opuszczania szpitala?

Wiele mam zastanawia się jak ubrać dziecko również po wyjściu ze szpitala. Dziecko tuż po wyjściu ze szpitala powinno być ubrane zgodnie z panującą porą roku. W zależności od warunków atmosferycznych można dziecku nałożyć samego pajacyka, jeśli są to ciepłe wiosenne bądź letnie dni. Może to być również body ze spodenkami lub spódniczką. Jeśli mama z dzieckiem opuszcza szpital jesienią lub zimą, musi koniecznie pamiętać o tym, aby dziecko miało nałożoną czapeczkę, kurteczkę. Musi być ono również przykryte kocykiem. Ubranka dla dzieci są bardzo funkcjonalne i atrakcyjne wizualnie, dlatego każda mama może ubrać swojego niemowlaka względem własnych preferencji. Modne ubranka dla dzieci są tworzone z najlepszej jakości certyfikowanych materiałów.