jak ubrać niemowlę, jak ubierać noworodki

Co kupić przed porodem? Podstawowe ubranka niemowlęce

Narodziny dziecka to wspaniały moment w życiu rodziców. Pojawienie nowego członka rodziny wymaga zakupienia odpowiednich rzeczy. Wyprawka dla noworodka to obowiązek. Rodzice będą mieć pewność, że niczego im nie zabraknie w momencie, kiedy mały człowiek z krzykiem obwieści pojawienie się na świecie.

Rzeczy dla dziecka

Kupując ubrania należy pamiętać o tym, aby patrzeć na odpowiednie rozmiary ubranek dla niemowląt. Zdecydowana większość dzieci na wstępie nosi rozmiar 56. Jednak są też maluszki, które nie łapią się na ten rozmiar, ponieważ rodzą się większe. Takie ubranka dla dzieci i tak nie będą noszone zbyt długo, dlatego nie należy kupować ich w wielkiej ilości. Dzieci rosną z dnia na dzień, dlatego należy ograniczyć się w kupowani takich artykułów. Ubrania dla niemowląt zawsze należy kupować od sprawdzonych producentów, aby wiedzieć, że ma się do czynienia z odpowiednimi, certyfikowanymi rzeczami, które nie będą wywoływać podrażnień oraz uczuleń na skórze.

Dzisiaj moda dziecięca jest naprawdę czymś wspaniałym. Czymś tak pięknym, że ciężko zdecydować się na jedno ubranie, ponieważ zaraz podoba się kilkanaście innych – w szczególności, jeżeli mówimy o mamusiach. Modne ciuszki dla małych dzieci są jedną z najpiękniejszych rzeczy. Jeżeli ktoś nie lubi wydawać pieniędzy „w błoto”, to i tak powinien ograniczyć ilość ubranek do podstawowej ilości.

Rzeczy dla mamy

Tak samo ważna jest wyprawka do szpitala. Każda rodząca musi mieć ze sobą odpowiedni zestaw rzeczy, dzięki którym wszystko zawsze będzie miała pod ręką. W torbie do szpitala muszą znaleźć się dokumenty z okresu ciąży, dowód osobisty, kosmetyki do pielęgnacji, w tym produkty do higieny intymnej, podkłady poporodowe, wkładki laktacyjne. Odnośnie koszul lub piżam do karmienia – należy się dowiedzieć, czy na czas porodu należy mieć swoją, czy też szpital zapewnia. Czasem żal marnować swoich ubrań, których i tak nie da się już odzyskać. W takiej wyprawce powinny znaleźć się ubrania na wyjście ze szpitala dla dziecka i dla mamy.