wygodne ubranka z bawełny dla noworodka

Pierwsze dni życia dziecka – jakie ubranka wybrać?

Kiedy kobieta zachodzi w ciążę zazwyczaj czuje ogomne podekscytowanie, ale również niepokój. To naturalne, że zastanawiamy się czy wszystko będzie dobrze i chcemy odpowiednio przygotować się do porodu. Planujemy też pobyt w szpitalu i wybieramy rzeczy, które przydadzą się na oddziale. Rozmyślamy też o tym jak przetrwamy pierwsze chwile, które są trudne dla nas i dla malucha. To nowe sytuacja i nowa rola, z której musimy się wywiązać.

Pierwsze dni po porodzie z dzieckiem 

Wyprawka dla niemowlaka to przede wszystkim dobrej jakości ubranka,  które zapewniają skórze oddychanie. Powinny być miękkie i zapewniać komfort oraz ciepło. Maluch potrzebuje dość wysokiej temperatury, ale nie oznacza to, że powinniśmy go przegrzewać i zbyt grubo ubierać. Niewskazana jest również za wysoka temperatura w mieszkaniu. Kiedy już więc wyjdziemy ze szpitala, warto dbać o optymalną temperaturę w domu.  

Te najmniejsze rozmiary dostępne w sklepach są zazwyczaj przydatne zaraz po porodzie. 52 i 58 to odpowiednie rozmiary ubranek dla niemowląt, będą one dobre zaledwie przez kilka tygodni, a później maluch z nich wyrasta,  dlatego nie warto kupować zbyt wiele ciuszków w tym samym rozmiarze.

Praktyczne i przyjazne dla skóry ubranka

Modne ciuszki dla malych dzieci to bardzo szeroki wybór. Jeśli lubimy robić zakupy w sklepach sieciowych przekonamy się, że niektóre kolekcje naprawdę przykuwają nasz wzrok i trudno przejść obok nich obojętnie, jednak dobrze jest sugerować się przede wszystkim jakością. Dobry materiał oraz rzetelne wykonanie pozwoli nam cieszyć się ciuszkami, które nawet po wielu praniach wciąż wyglądają dobrze. Jest to ważne zwłaszcza kiedy maluch przybiera na wadze już nieco wolniej, a ciuszki są dobre przez dłuzszy czas. 

Moda dziecięca

Moda dziecięca to bardzo szeroki potencjał. Niektórzy rodzice wolą wybierać to, co uniwersalne i ponadczasowe. Zarówno dresy dziecięce, body, kaftaniki jak i śpioszki to ubranka, które zapewniają maksimum komfortu. Warto zwracać uwagę na szczegóły i czy wykonanie jest staranne.