Jak ubrać niemowlę zimą? Najlepsze ubranka zimowe

Ubranka dla małych dzieci nie tylko wzbudzają pozytywne emocje i są po prostu ładne, ale powinny odpowiednio chronić dorastającego malca, między innymi przed czynnikami atmosferycznymi. Wybór stroju dla niemowlęcia na zimowe, chłodne dni wydaje się niezwykle trudny. Szczególnie, że należy polegać wyłącznie na swojej intuicji, ponieważ takie dziecko nie oznajmi rodzicowi, że co jest nie tak, dlatego też często bada pytanie – jak ubrać niemowlę zimą

Czym kierować się przy wybierając ubranka niemowlęce na zimę

Chłodne pory roku charakteryzują się zmienną pogodą, a słoneczna pogoda, sprzyjająca spacerom w godzinę może zamienić się w pochmurne, deszczowe niebo w połączeniu z uciążliwym wiatrem. Istotne jest, aby w takiej sytuacji ubrać pociechę warstwowo, na tak zwaną cebulkę. Pod ciepłym kombinezonem warto uzupełnić podstawowy zestaw, składający się z body, sweterka i spodenek o dodatkową narzutkę bądź opcjonalnie getry, podczas niskich temperatur. Warstwy pozwalają na odpowiednie zabezpieczenie dziecka przed chłodem, a zarazem na ściągnięcie wybranego ubranka dla niemowląt, gdy zajdzie taka potrzeba.

Z jakich materiałów wybierać ubranka na zimę?

Ciepłe ubranka dla małych dzieci to gwarancja sukcesu w dni, w których królują niskie temperatury za oknem. Wśród najpopularniejszych materiałów zapewniających ciepło jest bezapelacyjnie wełna. Ubranko wykonane z tego materiału posiada funkcje termoizolacyjne, dzięki czemu doskonale ochroni delikatną skórę niemowlęcia przez chłodem, a dodatkowym atutem jest przewiewność, która z kolei pomocna będzie w przypadku ewentualnego przegrzania. 

Ubranka z kaszmiru, bawełny

Nieco droższym, ale równie skutecznym materiałem, dodatkowo przyjemnym dla ciała jest kaszmir, o podobnych właściwościach do wspomnianej wcześniej wełny. Świetnie sprawdzi się również ponadczasowa i uniwersalna bawełna, która jest włóknem naturalnym i bezpiecznym dla malucha. Ważne, żeby ubranka niemowlęce były przyjazne dla skóry dziecka i nie przyczyniały się do jakiegokolwiek podrażnienia czy odparzenia, co jest częstym kłopotem zimą, kiedy temperatura nieustannie się zmienia, a ciuch nie jest odpowiednio dopasowany do pogody.