Wyprawka dla noworodka – co powinno się znaleźć w pierwszej wyprawce?

Skompletowanie pełnej wyprawki dla maluszka, który ma się niebawem pojawić na świecie należy do bardzo czasochłonnych zajęć. Dlatego jej kompletowanie powinniśmy rozpocząć już na kilka miesięcy przed planowanym rozwiązaniem. Poniżej przedstawiamy kompletną listę wyprawki dla niemowlaka.

Kompletna wyprawka – co kupić?

Niewątpliwie najważniejszym elementem niemowlęcej wyprawki są ubranka. W sklepach z asortymentem dla niemowląt jest ich tyle, że niełatwo będzie o szybki wybór. Dlatego zdecydujmy się na zakup ubranek w kolorach i rozmiarach – od 56 do 68. Taki zestaw ubranek w zupełności wystarczy nam na pierwsze miesiące życia maluszka. Warto zakupić kilka sztuk kaftaników, śpioszków, skarpetek, łapek niedrapek, czapeczek itp. Ubranka niemowlęce uszyte są z najwyższej jakości materiałów, co sprawia, że są bezpieczne dla tak malutkich dzieci.

Wyprawka niemowlęca

Wyprawka niemowlęca powinna również posiadać rzeczy, które są niezbędne do snu i w jego trakcie. Mówimy tu oczywiście o kompletach pościeli do łóżeczka, poduszkach, kołderce z wypełnieniem, wanienka, ręczniczek z kapturkiem, szampon do mycia włosów i ciała, maści itp. To wszystko wchodzi w skład niemowlęcej wyprawki. Należy również zakupić butelki do karmienia, podgrzewacz do pokarmu, pieluszki tetrowe i flanelowe. Dzięki tym wszystkim rzeczom zadbasz o higienę i komfort swojego nowonarodzonego maluszka.

Co powinna zawierać wyprawka dla noworodka?

Ze względu na to, że w skład wyprawki wchodzi naprawdę dużo różnych rzeczy warto jej kompletowanie rozpocząć już na takim etapie, gdy wiemy, że damy radę. Wiadomo, że na końcówce ciąży, tuż przed porodem kobieta nie ma ochoty na chodzenie po sklepach.