ciuszki dla niemowlaka body pajace śpiochy

Jak kupować ubranka dla niemowlaka?

Kiedy spodziewasz się przyjścia na świat dziecka, zaczynasz wkraczać w magiczny świat ubranek i akcesoriów niemowlęcych. Będąc zupełnie zielonym i nowym w tych tematach zastanawiasz się, na co zwracać uwagę przy zakupie odzieży niemowlęcej, jaką i gdzie najlepiej kupować. Przygotowaliśmy kilka praktycznych porad na początek, które pomogą Ci dokonać właściwych wyborów.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ciuszków niemowlęcych?

Zaczynając kupować ubranka dla niemowlaka zauważysz, jak wiele różnych rodzajów ubranek, oznaczeń, certyfikatów i nowego nazewnictwa będziesz musiała się nauczyć. Na co zwracać uwagę kupując ubranka niemowlęce, kiedy jest się zupełnie zielonym w tych tematach? Przede wszystkim na jakość. Choć ubranka będą kusić przepięknymi wzorami, nadrukami, zabawnymi hasłami i nadrukami – nie to jest w nich najważniejsze. Skóra malutkiego dziecka jest bardzo delikatna, i nie powinna mieć styczności ze sztucznymi tkaninami czy dużą ilością dodatków i nadruków. Kupując ubranka niemowlęce zwracaj uwagę na jakość bawełny oraz skład materiałowy, unikaj ubranek z poliestru. Jeśli chcesz kupić ubranka dla dziecka z nadrukiem, zapytaj sprzedawcę o rodzaj nadruku. Szczególnie polecanym i bezpiecznym przy tworzeniu ubranek niemowlęcych jest nadruk wodny. Taka aplikacja nie kruszy się, nie lepi – i jest bezpieczna dla skóry Twojego dziecka.

Jaki rodzaj rozpinania ubranek niemowlęcych jest najlepszy?

Odpowiedź jest prosta – ten który będzie jednocześnie bezpieczny dla Twojego dziecka, i wygodny dla Ciebie. Większość ubranek niemowlęcych jest rozpinanych na zatrzaskowe napy – to te okrągłe guziczki do wciskania, z kółeczkiem po środku. Napki są bardzo wygodne i praktyczne, ale pytaj sprzedawcę o to czy są bezniklowe. Bezniklowe napy są antyalergiczne, i powinny być już standardem przy produkcji ubranek – ale zawsze warto dopytać. Kolejnym bardzo popularnym rozpinaniem w ubrankach dla niemowlaka jest zamek błyskawiczny. O ile ubranko posiada jakieś zabezpieczenie u góry ekspresu, które zapobiegnie podrażnieniu dziecka, taka metoda jest jak najbardziej ok. Ubranka niemowlęce na ekspres łatwo się rozpina i przebiera. Na pewno unikaj różnego rodzaju dekoracyjnych guziczków – są trudne do rozpięcia, a sama zobaczysz jak szybkie rozpinanie ciuszków niemowlęcych jest ważne i pomocne przy potrzebie szybkiej zmiany pieluszki.

Gdzie kupować ubranka niemowlęce?

W zależności od tego, w jaki sposób lubisz robić zakupy, czy stacjonarnie czy przez Internet. Szukaj ubranek niemowlęcych dla swojego dziecka w dobrych sklepach. Szczególnie polecam Ci ubranka Polskich producentów, ponieważ są wykonywane z bezpiecznych materiałów, napek, a większość czołowych producentów ubranek niemowlęcych wykonuje nadruki metodą bezpiecznej farby wodnej, o której wspominałam wcześniej. Bardzo dobre ubranka niemowlęce znajdziesz w sklepach, w których są producenci tacy jak Mrofi, Koala, Marija, Nini. Te ubranka są piękne, bezpieczne, dobrej jakości – i zazwyczaj mają dość niskie ceny.