jak ubrać niemowlę, jak ubierać noworodki

Przygotowanie rodziców do nadejścia dziecka

Narodziny dziecka to czas szczęścia, radości i zachwytu. To również okres precyzyjnych i dokładnych przygotowań, które wymuszają od młodych rodziców przyswojenia specjalistycznej wiedzy, jak również zgromadzenia wszelkich przedmiotów, produktów i akcesoriów. Oprócz rzeczy przydatnych wielu z opiekunów skupia się na wyglądzie i estetyce artykułów wśród których znajdują się modne ciuszki dla małych dzieci czy wyposażenie pokoiku malucha. Jak przygotować się na przyjście bobasa? Co powinna zawierać wyprawka do szpitala? Jak tworzyć odpowiednie warunki do wychowywania dziecka?

Poród – jak się do niego przygotować?

Dzień porodu to czas nerwowy zarówno dla matki, jak i przyszłego ojca. Aby móc ograniczyć stres warto ograniczyć czynniki go wywołujące. Jedną z pożądanych czynności jest przygotowanie ciężarnej kobiety do tego ważnego dnia i  wyjazdu do szpitala. Co zatem powinno znaleźć się w przygotowanej torbie do porodu?

Wśród najpotrzebniejszych rzeczy powinny być przygotowane:

– dokumenty, książeczka przebiegu ciąży, książeczka zdrowia i badania,

– odzież i kosmetyki mamy, 

– ubranka dla niemowląt,

– akcesoria do karmienia, 

– kosmetyki, 

– wiele innych. 

new mother holding a sleeping newborn infant in hospital

Powrót mamy i dziecka do domu

Powrót mamy z nowym członkiem rodziny to czas niezapomniany. Aby zapewnić im komfort i bezpieczeństwo warto się odpowiednio wcześniej do tego momentu przygotować. Opieka nad niemowlęciem stanie się łatwiejsza i bardziej zdecydowana. 

Co należy uwzględnić w przygotowaniach? Z czego powinna składać się wyprawka dla niemowlaka

Wśród wielu przedmiotów gromadzonych przed narodzinami dziecka, każdy rodzić powinien uwzględnić przede wszystkim artykuły higieny i pielęgnacji. Ponadto warto zadbać o odpowiednie ubranie noworodków, które powinno być wygodne, wykonane z najlepszej jakości materiałów, przyjemne w dotyku, jak również łatwe w czyszczeniu. Ówczesna moda dziecięca daje możliwość zakupu odzieży bezpiecznej, wygodnej i ładnej. Ważnym aspektem jest również dopasowanie wielkości ciuszków. Odpowiednie rozmiary ubranek dla niemowląt zapewnią prawidłowy przepływ powietrza, jak również zminimalizują ryzyko otarć i odparzenia skóry. 

w asortymencie młodych rodziców powinny znajdować się również:

– wanienkę, przewijak, 

– nosidełko, rogal, poduszkę do karmienia,

– pieluchy, 

– mebelki do usypiania, odpoczynku, zabawy, 

– produkty do żywienia, 

– wiele innych.