Dziecko w rodzinie – nowe obowiązki, nowe ubranka

Zaraz po tym kiedy dowiadujesz się, że zostaniesz rodzicem, uświadamiasz sobie, jak wiele rzeczy potrzebować będzie Twoja pociecha. Wyprawka dla noworodka wydaje się być nieskończenie długą listą, a pewnie punkty mogą zaskoczyć nawet tych bardziej doświadczonych. Istnieje cała masa produktów dostępnych na rynku, przez co możesz być nie do końca pewnym, czego naprawdę Twoje dziecko potrzebuje w niemowlęcej wyprawce, a co jest tylko miłym dodatkiem.

Wyprawka dla niemowlaka

Oprócz pieluch, chusteczek, uroczych zabawek i wszelkiego sprzętu, który przyciąga uwagę przyszłego rodzica, na podium pozostają ubranka. Warto zakupić je już na samym początku przygotowywań wyprawki dla dziecka, ponieważ powinny już znaleźć się w torbie, kiedy pójdziesz do szpitala. Po wejściu do sklepu od razu rzucają się w oczy stosy kolorowych i wzorzystych ubranek. Ciężko im się oprzeć, przez co szybko możemy wydać pieniądze na rzeczy, które niekoniecznie okażą się potrzebne i praktyczne.

Na Twojej liście powinny jednak znaleźć się koniecznie trzy przedmioty:

  • Body dla noworodka– rzecz przydatna zawsze i wszędzie. Ochronią dziecko przed chłodem i są jedną z najbardziej uniwersalnych części garderoby. Występują w wielu wariantach, co pozwala dobrać je odpowiednio do pogody. Warto zwrócić uwagę na sposób zapięcia. Możesz znaleźć body z guzikami, jak i klipsami.
  • Śpiochy– stanowią dodatkową warstwę wierzchnią w całym ubiorze. Zapięcie u góry, jak i na dole pozwala na szybką zmianę pieluszki oraz przebranie dziecka. Mają kształt uroczych szelek, co dodatkowo doda uroku malcowi. Dobrze komponują się z bodami.
  • Pajacyki niemowlęce– świetnie sprawdzą się na spacerze, jak i w środku. Zadbają o komfort Twojego dziecka i ogrzeją jego nóżki. Wychodząc, nie będzie konieczności martwienia się o buty, a w domu uchronią Twoje dziecko przed ewentualnym zranieniem, kiedy na podłodze znajduje się zagrożenie, którego Ty nie widzisz. Pajacyki będą zdecydowanie lepsze od skarpetek, kiedy Twoja pociecha zacznie raczkować- nic nie zsunie się ani nie spadnie, pozostając na miejscu.

Warto zaopatrzyć się w parę takich kompletów. Z pewnością przydadzą się, kiedy ulubione body wylądują w praniu. Twoja lista kontrolna z dnia na dzień będzie się powiększała, ale bez obaw. Z jej pomocą z pewnością niczego nie przeoczysz.