Ubranka dla noworodków – jak dobrze wybrać?

Mały człowiek, to wielkie możliwości, ale także – równie wielkie potrzeby. Zdecydowanie dotyczy to kwestii ubranek niemowlęcych. Muszą być w końcu bezpieczne, wygodne oraz najlepiej jeszcze atrakcyjne. Najważniejsze jest oczywiście, żeby były dobrze dobrane pod względem rozmiaru i pogody.

Pajacyki, body, śpioszki

Od ilości różnego rodzaju odzieży dziecięcej może wprost zakręcić się w głowie. Wybierając wyprawkę dla noworodka należy kierować się jego wygodą, ale także łatwością ubieraniu i zdejmowaniu poszczególnych ubrań. W końcu są to czynności, które przy noworodku wykonuje się kilka – a czasami nawet kilkanaście razy dziennie. Ubranka dla noworodków najczęściej występują w trzech podstawowych rozmiarach – 50, 56 oraz 62. A ze względu na ich formę, można wyróżnić (najczęściej stosowane): pajacyki niemowlęce (wyglądem przypominają kombinezon, są zapinane na napy, zazwyczaj na całej długości), body (na krótki lub długi rękaw) oraz śpioszki niemowlęce (zabudowany dół, góra w formie zapinanych na napy lub guziki ogrodniczki) i kaftaniki (koszulka niemowlęca zapinana na guziki lub napy, najczęściej dobierana do kaftanika). Wszystkie z tych elementów odzieży dziecięcej są bardzo wygodne i proste w ubieraniu, a najlepiej jest dobrać je do własnych preferencji.

Czapki i skarpetki – nawet latem

Ubranka dla noworodków należy dostosować do panujących warunków atmosferycznych. Nie można przy tym zapominać, że mały organizm jest podatny na wychłodzenie, dlatego nawet podczas wysokich temperatur maluszkom ubiera się ubranka na długi rękaw. Niezbędne akcesoria wśród odzieży niemowlęcej, to również czapka i skarpetki. Noworodek powinien mieć je na sobie nawet latem i – uwaga – również w domu. Warto wybierać przy tym ubranka i inne elementy garderoby wykonane z najwyższej jakości materiałów.

ubranka niemowlęce, ubranka dla dzieci

Baweniane ubranka dla dzieci

Najlepsza jest oczywiście bawełna – przewiewna i oddychająca. Miękka tkanina nie podrażni delikatnej skóry dziecka oraz będzie dla niego przyjemna w dotyku. Ubranka dla dzieci mogą być przy tym atrakcyjnie wizualnie. Ciekawe wzory i kolory z pewnością uprzyjemnią częste przebieranie oraz sprawią wiele radości całej rodzinie. Wszystkie te wymagania spełnia odzież dziecięca dostępna w sklepie fazymazy.com.