jakie wybrać ubranka dla noworodka

Jak skompletować wyprawkę dla noworodka?

Twoje dziecko właśnie pojawiło się na świecie. Za kilka dni pojedzie z Tobą do domu. Zastanawiasz się, jakie ubranka dla noworodków będą bezpieczne i odpowiednie dla Twojego maluszka? Z pewnością te z naturalnej bawełny i innych tkanin bez szkodliwych składników. Poza tym powinny być miękkie w dotyku, delikatne, rozciągliwe i niealergizujące.

Jakie ubranka niemowlęce dla maluszka?

Noworodek jeszcze nie biega. Leży sobie w kołysce lub łóżeczku i większość doby przesypia. Potrzebujesz je ubrać w taki sposób, by było mu ciepło, ale nie za gorąco. Możesz wybierać między śpioszkami a pajacykami, czy bluzeczkami i półśpiochami. 

Bawełniane ubranka dla dzieci są wygodne, miłe w dotyku i chłonące wilgoć. Skóra maluszka oddycha i chroniona jest przed podrażnieniami. Pomimo iż odzież dziecieca jest dla samego noworodka obojętna, jeśli chodzi o zdobnictwo, to jednak rodzic lubi mieć ładnie ubraną swoją pocieszkę.

narodziny dziecka, niemowle

Pajacyki niemowlęce

Wybierając zatem pajacyki niemowlęce warto zdecydować się na ciekawy fason z odpowiednią kolorystyką i nadrukiem. Tematyczne ubranka z figurkami żyrafy, czy flamingów albo w typie marynarskim potrafią być bardzo eleganckie. Należy zwrócić uwagę, jakie farby zostały użyte do koloryzacji, czy ubranka mają odpowiednie atesty. 

Kompletna wyprawka do szitala winna zawierać śpioszki, bluzeczkę, czapeczkę i becik. Gdy dziecko rodzi się zimą, będzie potrzebny dodatkowy gruby kocyk i grubsza czapeczka. Oczywiście zawsze musi być pieluszka. 

Czy wiesz, jak ubrać dziecko na spacer?

W zależności od pogody będą to inne ciuszki. Wygodna moda dziecieca przewiduje piękne maleńkie sukieneczki dla dziewczynki i śliczne zestawy dla chłopczyków. 

Siedzące w wózkach modne dzieci wywołują uśmiech na twarzy mamy czy innego opiekuna oraz wielu przechodniów. Miło jest popatrzeć na gustownie ubrane niemowlę. Warto kupować modne ubranka dla dzieci i cieszyć się ich pięknem oraz funkcjonalnością.

Małe dzieci lubią być ubierane w spioszki niemowlece, gdyż są wygodne i zatrzymują ciepło na plecach i brzuszku. Trzeba tylko uważać, by odpowiednio je dopasować. Nieodzowne jest prawidłowe dobieranie rozmiaru ubranek dziecięcych, aby były nie za ciasne, ani nie za duże.