Jak ubrać niemowlę zimą? Zimowe ubranka dla dzieci

Wielu młodych rodziców zastanawia się, czy zimą można wychodzić z niemowlakiem na spacer, często boją się, że dziecko będzie niedostatecznie ciepło ubrane, przez co zachoruje. Niskie temperatury nie powinny być przeciwskazaniem do spacerów, ponieważ ważne jest przebywanie dziecka na świeżym powietrzu, a dodatkowo zadbamy o zahartowanie dziecka, przez co w przyszłości będzie mniej podatne na choroby.

Jak ubrać niemowlę zimą?

Przy ubieraniu maluszka warto stosować zasadę by miał on o jedną warstwę ubrań więcej niż my, co zapobiegnie wyziębieniu, ale również przegrzaniu organizmu dziecka. Kupując ubranka niemowlęce dla dziecka, należy zaopatrzyć się nie tylko w śpioszki i pajace, ale również ciepłe ubranka dla małych dzieci na zimę, czyli: kombinezon, czapka, ciepły śpiworek i rękawiczki. Kupując ubranka dla niemowląt, warto przyjrzeć się ich jakości, powinny być uszyte z certyfikowanych naturalnych materiałów.

Body, śpiochy, pajacyk

Jako pierwszą warstwę zakładamy dziecku body z długim rękawem oraz śpiochy z pełnymi stópkami. Kolejną warstwą będzie pajacyk. Następnie ubierzmy niemowlakowi kombinezon koniecznie z pełnymi stópkami — starsze dzieci mogą już zostać ubrane w kombinezon tradycyjny, wówczas dodatkowo zakładamy ciepłe skarpetki oraz buciki. Pamiętajmy, o tym aby ubranka w warstwach wewnętrznych nie miały kapturków, ponieważ mogą uwierać dziecko, przez co maluszek będzie niepokojony.  Koniecznym elementem będzie tutaj czapeczka, szaliczek i rękawiczki. W cieplejsze dni nie potrzeba jest więcej warstw, w te chłodniejsze opatulmy dziecko dodatkowo w kocyk albo włóżmy maluszka do śpiworka.

Prawidłowo ubrane dziecko na zimę

Tak ubrane dziecko na pewno nie zmarznie, ale jeśli chcemy to sprawdzić, najlepszym sposobem jest sprawdzenie karku. Jeśli kark maluszka będzie spocony, to oznacza, że zbyt ciepło go ubraliśmy, więc następnym załóżmy lżejsze ciuszki lub zrezygnujmy z jednej warstwy. Jeśli kark dziecka jest chłodny, oznacza to, że jest zbyt zimno i wówczas okryjmy dziecko dodatkową warstwą np. kocykiem.  Wybierając się na spacer, należy zadbać również o skórę dziecka, nie tylko poprzez wybieranie ubranek o wysokiej jakości, ale również poprzez używanie kremów ochronnych natłuszczających.