Jesienna wyprawka dla noworodka. Jakie ubranka dla dziecka na jesień

Wyprawka dla noworodka to wyzwanie, z którym muszą zmierzyć się wszyscy rodzice. Czasami jest to bardzo trudne, a w szczególności przy pierwszym dziecku. Jakie ubranka dla noworodka muszą znaleźć się w wyprawce? Które z nich przydadzą się maluszkowi jesienią?

Must have wyprawkowy

Najpotrzebniejsze rzeczy, które powinny znaleźć się w każdej wyprawce to bez wątpienia ubranka dla noworodka. Dopiero później myślimy o innych akcesoriach dla malucha. Tylko które ubranka są najpotrzebniejsze w porze jesiennej?

Bez wątpienia podstawę stanowią body. To najwygodniejszy i najczęściej używany element niemowlęcej garderoby. Łatwo i szybko się je ubiera, a dziecku jest w nich bardzo komfortowo. Jesienią najlepiej zadbać o body niemowlęce z długim rękawem. Jednak jeśli mamy ciepło w domu to warto kupić także body z krótkim rękawkiem.

Ubranka dla niemowląt

Oprócz bodziaków warto kupić spodenki, najlepiej bawełniane, które sprawią, że dziecku bedzie ciepło i wygodnie. Jeśli wybieramy spodenki, które nie kryją stóp dzidziusiowi, przydadzą się do kompletu skarpetki.

Wiele rodziców ceni sobie pajace niemowlęce. To bardzo praktyczny element wyprawki. Szybko się je ubiera, a ponadto okrywają stópki. To najlepsze rozwiązanie na jesienne noce.

Ubranka na jesienny spacer

Jeśli noworodek rodzi się jesienią to z pewnością jeszcze o tej porze pójdzie na swój pierwszy spacer. Warto zadbać o ciepły ubiór na taką okazję.  Najlepszym rozwiązaniem dla takiego dzidziusia jest jesienny kombinezon. Bardzo łatwo go ubrać. Dodatkowo rodzic nie będzie musiał się martwić, że dziecku jest zimno. Kombinezon sprawia, że nie musimy okrywać dzidziusia kołderką ani kocykiem. 

Na cieplejsze jesienne dni warto kupić lekką kurteczkę niemowlęcą. W połączeniu z grubszymi spodenkami będzie idealnym wyborem. Nie można zapomnieć o czapce oraz okryciu szyi. To właśnie przez główkę ucieka najwięcej ciepła, dlatego warto wybrać odpowiednią i wygodna czapeczkę. Najlepsza będzie wiązana, ponieważ rodzic zyska pewność, że nie zsunie się podczas spaceru. Na szyjkę najlepiej wybrać golf, który bardzo łatwo i szybko się ubiera.