Lista ubranek dla noworodków – niezbędne ubranka dla niemowląt

Wiele przyszłych mam zadaje sobie pytanie – jakie ubranka kupić? Co tak naprawdę jest niezbędne i w jakich ilościach. Wyprawka dla dzieci musi być przecież skompletowana jeszcze przed narodzinami i najlepiej nie zostawić tego na ostatnie dni, bo dziecko może nam zrobić niespodziankę i pojawić się na świecie wcześniej. Na szczęście dla młodych mam istnieje standardowa lista ubranek dla noworodków, która ułatwi zakupienie wszystkiego, co niezbędne.

Co trzeba kupić dla niemowlaka?

Niezbędne ubranka dla niemowląt obejmują zarówno rzeczy do spania jak i na spacery. Bez względu na ich przeznaczenie należy kierować się przede wszystkim względami praktycznymi i jakością materiałów z których ubrania są wykonane. Skóra niemowlaka jest bardzo delikatna i łatwo ulega podrażnieniu, dlatego najlepiej wybierać ubranka z włókien naturalnych. Świetnie sprawdzą się bawełniane śpioszki, pajacyki i body niemowlęce, zapewniając dziecku komfort. Czapeczka również powinna być delikatna i nie zbyt ciasna. Na chłodniejsze dni należy zakupić również cieplejszą wersję. Na jesienne spacery należy zaopatrzyć się w również w szalik, rękawiczki, kurteczkę lub kombinezon.

Śpiochy i body niemowlęce

Jeśli chodzi o śpiochy niemowlęce czy body, dobrze jest mieć kilka par, tak aby nie trzeba było co dwa dni włączać pralki. Czas to towar deficytowy dla każdej mamy. Wśród dziecięcych ubranek nie może również zabraknąć skarpetek i spodenek. Bardzo modnym rozwiązaniem w ostatnim czasie stały się dresy dla niemowlaków. Dzieci wyglądają w nich przeuroczo, a bogactwo różnych modeli pozwoli każdej mamie wybrać coś odpowiedniego dla jej dziecka. Kompletując wyprawkę, możemy wziąć pod uwagę również eleganckie ubranka dla chłopców i dziewczynek. Takie komplety doskonale sprawdzają się na rodzinnych przyjęciach czy uroczystych kolacjach. Wprawiają w zachwyt wszystkich członków rodziny. Babcie rozpływają się nad stylową muchą wnuczka lub dziewczęcą sukienką wnuczki. Oferta ubranek dla dzieci jest bardzo szeroka, w związku z czym na pewno wszyscy rodzice skompletują wyprawkę bez trudu.