Najważniejsze ubranka w wyprawce dla malucha

Tworząc wyprawkę dla malutkiego dziecka warto zadbać o wiele rzeczy, które znajdą się w jego garderobie. Ubranka dla niemowląt to bardzo ważna składowa całej wyprawki. To właśnie dzięki nim dziecko będzie czuło się dobrze, wygodnie oraz bezpiecznie. Ponadto ubranka powinny być dostosowane do wieku, płci a także potrzeb samych rodziców. Co dokładnie powinno znaleźć się w garderobie noworodka? Jakie cechy powinny posiadać poszczególne przedmioty?

Ubranka w wyprawce maluszka

Choć wiele przyszłych mam zastanawia się jak skonstruować wyprawkę dla dziecka, samo jej tworzenie zazwyczaj przychodzi z łatwością. Mnogość produktów, jak również zauroczenie małymi ciuszkami sprawia, że wiele ludzi kupuje tych ubranek za dużo. Wszystkie ubranka dla noworodków są słodkie i urocze, dlatego ciężko oprzeć się ich kupnie. Jednak przed ostatecznym podjęciem decyzji warto przyjrzeć się tym wybranym propozycjom. 

Wyprawka niemowlęca

Jednym z ważniejszych elementów są śpioszki dla dzieci. Powinny one być przede wszystkim dopasowane do wieku i rozmiaru maluszka. Wykonane z naturalnych materiałów, które nie będą powodowały obtarć ani żadnych zadrapań. Warto zwrócić uwagę na rozmieszczenie zapięć i guzików. Śpiochy niemowlęce powinny być wygodne zarówno dla maluszka, jak i opiekunów. To oni dbają o zmianę pampersów czy pieluchy.

Body niemowlęce, śpioszki, półśpioszki

Przeglądając ubranka dla noworodków  warto także zatrzymać sie przy popularnie nazywanych bodziakach. Czym one są i dlaczego są tak popularne? Body niemowlęce zdobyły wielkie zaufanie wśród rodziców przede wszystkim dlatego że są bardzo uniwersalne, wygodne i praktyczne. Łatwe w zakładaniu, zdejmowaniu i czyszczeniu. 

Alternatywą dla śpioszków są również półśpiochy dla dzieci. Wygodne, miękkie i kolorowe spodenki są świetnym dodatkiem do bluzeczek, kaftaniczków czy bodziaczków. Półśpiochy dla noworodków są bez uciskowe, posiadają niewiele szwów i zapięć, dzięki czemu maluszek leżąc nie ociera skóry, jak również nie doznaje niemiłych wrażeń. 

Artykuł: Ciepłe ubranka dla niemowląt na chłodniejsze dni