Odpowiedni ubiór do snu dla noworodka – jak ubrać dziecko do spania

Odpowiedni ubiór do snu dla noworodka to trudne zadanie dla rodziców. Budzi sporo wątpliwości i pytań. Jak nie przegrzać dziecka? Czy nie będzie mu za zimno? Które śpiochy wybrać? Jaki kocyk będzie odpowiedni?

Ubieranie malucha do snu

Odpowiednia temperatura w pokoju dziecka do snu to od 18 do 22 stopni Celsjusza. Kiedy dziecku jest zimno lub za ciepło często się budzi. Jego sen jest niespokojny. Wiąże się to z częstymi pobudkami w środku nocy. By uniknąć ciągłego wstawania należy odpowiednio dostosować ubiór. Duża część rodziców zadaje sobie pytanie: jak ubierać dziecko do snu? Przy ubieraniu noworodka do snu należy kierować się trzema podstawowymi zasadami: komfort termiczny, jakość materiałów oraz wygoda dziecka.

Ubranka do snu

Ubranka nie powinny krępować ruchów dziecka. Kieruj się wygodą malucha a nie wyglądem. Dostosuj odpowiednie rozmiary niemowlęce ubrania nie powinny być za duże ze względu bezpieczeństwa. Szczególnie ważna jest jakość materiałów, wybieraj te najbardziej naturalne. Zwróć uwagę by śpioszki niemowlęce posiadały odpowiednie certyfikaty jakości. Sztuczne materiały nie przepuszczają powietrza, mogą wpłynąć niekorzystnie na delikatna skórę noworodka. Na zimne dni odpowiednie będą pajacyki niemowlęce, są bardzo wygodne i dodatkowo ciepłe.

Skarpetki i body niemowlęce

W sklepie z ubrankami dla dzieci znajdziesz wykonane z grubych jak i nieco cieńszych materiałów. Wybierając model bez stópek załóż dziecku do snu skarpetki niemowlęce. Latem, gdy jest upalnie do snu wystarczą body niemowlęce. Dbając o bezpieczny sen dziecka nie są zalecane kołderki lub inne okrycia. Noworodek łatwo może zakryć sobie kocykiem główkę co utrudni mu oddychanie. Do snu dziecka wystarczy dostosowany ubiór do temperatury w pomieszczeniu.