pajac niemowlęcy śpiochy czy pajacyki niemowlęce

Pajacyk czy śpiochy? które ubranko sprawdzi się lepiej?

Ubieranie niemowlaka to nie prosta sztuka, szczególnie na początku naszej przygody z garderobą niemowlęcą. O ile wybór bodów jest prosty i dość oczywisty, to już temat pajacyków i śpiochów może mocno zdezorientować. W internecie możemy znaleźć mnóstwo komentarzy za lub przeciw śpioszkom. Jak to jest na prawdę? Na jakie ubranka niemowlęce warto się zdecydować, pajacyki czy śpiochy?

Pajacyki dla niemowlaka – opis i zalety

Pajacyk niemowlęcy to ubranko jednoczęściowe, które zakrywa całe dziecko – od stópek aż po rączki. Zazwyczaj pajacyki niemowlęce zakrywają stopy dziecka, ale możecie znaleźć również takie z odkrytymi stópkami, zwłaszcza w większych rozmiarach. Pajacyki mogą być rozpinane na zatrzaskowe napy na środku, na boku, z tyłu ubranka, mogą być również zapinane na wygodny ekspres. Najczęściej jednak spotykaną formą tego ubranka jest pajacyk z zakrytymi stópkami, rozpinany na napy przez środek i w kroku. To ubranko niemowlęce jest jednoczęściowe, co jest bardzo praktyczne i wygodne w ubieraniu. W cieplejsze dni czy noce możemy ubierać pajacyk zupełnie sam, tylko na pieluszkę. Przy zmianie pieluszki wystarczy rozpiąć tylko dolną część, i wyjąć nóżki dziecka.

Śpiochy niemowlęce – opis i zalety

Śpiochy niemowlęce to ubranko jednoczęściowe, które najczęściej zakłada się do kaftana lub body rozpinanego w kroku. Śpiochy zakrywają stópki dziecka, brzuszek, i są rozpinane na ramionkach na charakterystycznych szelkach. Śpioszki rozpinane są również na zatrzaskowe napy w kroczku – co umożliwia szybką i bezproblemową zmianę pieluszki. Mimo iż jest to ubranko składające się z jednej części, śpiochy zazwyczaj zakładane są razem z kaftanikiem lub bodami. Bardzo często możemy spotkać gotowe zestawy w sklepach śpioch i kaftan. Zakładanie body pod śpiochy zapobiega rolowaniu się ubranka na plecach dziecka, jak czasami bywa w przypadku kaftanika.

Co sprawdza się lepiej: śpiochy czy pajace?

Odpowiedzi na to pytanie są bardzo różne, i wszystko tak na prawdę zależy od dziecka, oraz rodziców przebierających malucha. Pajacyk i śpiochy mają zupełnie inne metody rozpinania. Niektóre dzieci nie lubią napek na brzuszku – i wówczas lepszym rozwiązaniem będą śpiochy lub pajac rozpinany na boku. Duża grupa rodziców pisze też o tym, że śpiochy są trudniejsze w ubieraniu przez konieczność zakładania pod nie kaftanika czy bodziaka. Mimo przewagi głosów pozytywnych za pajacykami – w naszym sklepie fazymazy śpiochy cieszą się równie dużym powodzeniem jak pajace, nawet w większych rozmiarach co świadczy o doświadczonych rodzicach. Co więc wybrać szykując pierwszą wyprawkę dla malucha? Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie przetestowanie obu ubranek na własnym maluszku, i podjęcie decyzji o dalszym ubieraniu dziecka już na podstawie własnego doświadczenia. Ubranka niemowlęce są dostępne w wielu sklepach, i lepiej będzie zakupić na początku nie wielką ilość, i w razie potrzeby dokupować sprawdzone i najwygodniejsze dla nas fasony ubrań.