rozmiary dla niemowlaka

Rozmiary ubranek niemowlęcych, jak się w nich odnaleźć?

Rozmiarówka niemowlęca to pojęcie, z którym po raz pierwszy spotykamy się zazwyczaj kiedy oczekujemy narodzin dziecka. Nagle stajemy przed wyborem rozmaitych ubranek niemowlęcych, które mają różne nazwy i rozmiary. Jak odnaleźć się w tych oznaczeniach aby prawidłowo skompletować wyprawkę niemowlęcą?

Rozmiary ubranek niemowlęcych – co oznaczają?

Standardowa rozmiarówka niemowlęca składa się rozmiarów od 50, 56, 62 aż do 92 i 98. Co oznaczają te cyferki? Rozmiary dla niemowlaka oznaczają wzrost dziecka. Jeśli dziecko ma 56 cm, nosi rozmiar 56. Nie oznacza to jednak że każde ubranko ma długość 56. Nie każde bowiem ubranko zakrywa całe dziecko. Rozmiar dla noworodka to zazwyczaj 50 lub 56. Takie ubranka dziecko nosi ok jeden lub dwa tygodnie, po czym przechodzimy już na rozmiar kolejny, a więc 62. Każdy kolejny rozmiar pozwala dłużej nosić ubranka niemowlęce.

ubranka dla noworodka
ubranka dla noworodka

Rozmiar czapki dla niemowlaka – jak go wybrać?

Czapki dla niemowlaka mają często inne nazewnictwo rozmiarówki. Możecie spotkać czapeczki niemowlęce zarówno w rozmiarach ogólnych 56, 62, 68. Możecie też spotkać czapeczki dla dzieci w rozmiarach 32, 34, 36, które odpowiadają długości obwodu główki dziecka. Jeśli macie problem z tym jak wybrać rozmiar czapki niemowlęcej, poproście sprzedawcę o pomoc.

Jak wymierzyć niemowlaka? kupujemy ubranka przez internet

Czasy mamy takie, że wiele osób przenosi się z zakupami do internetu. Również ubranka niemowlęce możecie kupować w sklepach internetowych. Jak właściwie dobrać rozmiar ubranek kupując je w sklepie online? Dobrze jest znać właściwe wymiary, aby porównać je z tabelką w sklepie. Aby znać wymiary nie musimy jednak mierzyć dziecka. Zmierzenie niemowlaka to nie lada wyzwanie. O wiele prościej będzie wymierzyć na płasko aktualnie dobre ubranko dziecka. Dzięki temu będziecie mieli odniesienie, i lepiej dobierzecie rozmiar w sklepie.

Jak wypada rozmiarówka niemowlęca Polskich marek ciuszków?

Z doświadczenia wiemy, że rozmiary ubranek niemowlęcych różnych producentów mogą się różnić. Dlatego lepiej przed zakupem zajrzeć do tabelki rozmiarów, i upewnić się jak wypada rozmiarówka marki. Nie istnieje coś takiego jak standardowa rozmiarówka dla niemowląt. To tylko teoria 🙂 W praktyce wystarczy wymierzyć na płasko aktualne ubranko dziecka, i porównać je z tabelką. To pokaże Wam, czy rozmiary danej marki wypadają większe, czy podobne jak aktualne ubranka niemowlęce.