Ubranka dla niemowląt – nowoczesne czy tradycyjne?

Niemowlaki wymagają szczególnej troski. Ich skóra jest bardzo delikatna i łatwo ulega podrażnieniom. Należy o tym pamiętać, wybierając kosmetyki do pielęgnacji oraz kupując ubrania. Ubranka dla niemowląt powinni być wytwarzane z naturalnych materiałów, przyjaznych skórze, które nie wywołują podrażnień i odparzeń. Najlepiej żeby to była bawełna organiczna, której produkcja objęta jest ścisłą kontrolą, a w procesie wytwarzania nie wykorzystuje się sztucznych substancji, które bardzo często wywołują alergie.

Ubranka niemowlęce – sztuczne dodatki

Ważne jest również, aby nie stosowano sztucznych dodatków, na przykład poliestrów, które ograniczają przepływ powietrza, co może dla dziecka stanowić dyskomfort. Kolejne istotne zagadnienie przy zakupie ubranek dotyczy rodzaju zapięć. Wielu rodziców zastanawia się, które rozwiązanie jest lepsze: guziki czy zatrzaski. Minusem guzików jest to, że po pewnym czasie dziurki się wyrabiają, a co za tym idzie ubranko się rozpina i może się zsuwać. Zatrzaski są wygodniejsze dla rodzica, ubrania z napami łatwiej się wkłada i łatwiej zdejmuje.

O czym nie można zapomnieć kompletując wyprawkę?

Podstawa to śpiochy niemowlęce i pajacyki, które stanowią ubranka całodzienne. Gdy dziecko trochę podrośnie, pełnią głównie funkcję nocnej bielizny, ale na samym początku są strojem uniwersalnym. Właśnie dlatego należy zakupić kilka par na zmianę. Ubrania dla niemowląt takie jak czapeczki też powinny być zakupione w liczbie kilku sztuk. Konieczna jest ciepła czapka, najlepiej bawełniana ze ściągaczem, na spacery w chłodne dni. Dobrze jest również zaopatrzyć się w wygodny kombinezon, który łatwo się dziecku zakłada, nawet gdy śpi, a poza tym doskonale chroni przed niskimi temperaturami.

Ciepłe ubranka na jesień i zimę

Jesienią i zimą musimy również pomyśleć o ciepłych sweterkach czy bluzach niemowlęcych, choć te najlepiej wybierać w wersji bez kapturów i zapinane z przodu. Coraz popularniejszym rozwiązaniem stają się również ciepłe dresiki, w których dziecko czuje się komfortowo, w dodatku wygląda przeuroczo. Elementów garderoby, o których należy pamiętać, jest sporo, ale przygotowana zawczasu lista, na pewno nie pozwoli nam o niczym zapomnieć.