Wyprawka niemowlęca – jakie ubranka powinny się w niej na pewno znaleźć

Właśnie dowiedziałaś się, że zostaniesz mamą? Szukasz odpowiednich ubranek dla noworodka i nie wiesz, co będzie potrzebne? Nie masz pojęcia, jak samodzielnie skompletować wyprawkę dla noworodka? Ile ubranek kupić, żeby zrobić to z głową i zachować zdrowy rozsądek i umiar? W takich przypadkach warto skorzystać z gotowej listy, która pomoże Ci w wyborze i zaoszczędzi Twój czas. Takie listy tworzone są na podstawie doświadczeń wielu rodziców i zawierają cenne informacje dla przyszłych mam i tatusiów.

Wyprawka niemowlęca – lista

1. Pajacyki niemowlęce – bardzo wygodne, dlatego zapewniają dziecku komfort podczas snu. Najlepiej 3-4 sztuki.

2. Body niemowlęce – z długim i krótkim rękawem (na początek po 4 sztuki z każdego rodzaju). Body może być zapinane na ramieniu albo body kopertowe, które rozpinane jest na całej długości (najbardziej przydatne dla noworodków i małych niemowlaków). Body dla niemowląt są bardzo ważne na liście wyprawkowej, ponieważ dzięki zapinaniu w kroku mamy pewność, że pampers jest dobrze podtrzymywany, a dziecko czuje się komfortowo.

3. Śpiochy niemowlęce – zapinane na ramionach i posiadające zapięcie w kroku, co bardzo ułatwia przewijanie i nie ma konieczności zdejmowania całych śpiochów. Najlepiej na początek zaopatrzyć się w 3-4 sztuki.

Jaki rozmiar wybrać?

Trudno jednoznacznie stwierdzić, jakie ubranka dla noworodków będą na początek odpowiednie. Można zasugerować się szacowaną wagą noworodka z USG, jednak jest ona tylko orientacyjna. Najlepiej kupić ubranka w uniwersalnym rozmiarze 62. Lepiej zaopatrzyć się w nieco większe ubranka dla noworodków, ponieważ zawsze można lekko podwinąć rękawek. 

Samodzielne stworzenie wyprawki niemowlęcej nie jest łatwym zadaniem, dlatego skorzystaj z ogólnodostępnych gotowych list „Wyprawka dla niemowlaka”, a będziesz miała pewność, że Twoja wyprawka dla dziecka jest idealna i kompletna.