Dlaczego warto organizować domowe kinderbale?

Domowe imprezy dla dzieci pod kątem organizacyjnym niosą ze sobą mnóstwo wyzwań. Jak podołać im wszystkim, by kinderbal był w pełni udany i pozostawił po sobie masę radosnych wspomnień? Podpowiemy Wam dzisiaj, jak przygotować i zaplanować idealne przyjęcie z myślą o najmłodszych!

Dajmy dzieciom prawo do zabawy!

Zazwyczaj kinderbale organizowane są z okazji urodzin, pierwszego dnia wiosny, Mikołajek i całego szeregu uroczystości związanych z kalendarzem ucznia. Nie każdego rodzica pragnącego wyprawić swojej pociesze kinderbal stać na wynajem specjalnej sali w centrum handlowym. W wielu miastach funkcjonują specjalne miejsca, w których z pomocą profesjonalistów przygotujemy bal dla najmłodszych. Na dzieciaki czeka tam mnóstwo atrakcji. Można skorzystać z basenów z piłeczkami, zjeżdżalni oraz kącików zainteresowań w salonach zabaw. Takie miejsca są bardzo sympatyczne i otwarte na przyjmowanie gości niemal w każdym wieku. Dziecko świętujące wraz z najbliższymi ma szansę otrzymać smaczny tort od właścicieli lokalu organizującego imprezy dla najmłodszych. Zabawa najczęściej trwa do późnych godzin wieczornych.

Kinderbal w domu też może być udany!

Jeśli jako rodzice dysponujecie ograniczonymi środkami finansowymi na zorganizowanie dziecku imprezy w renomowanym lokalu – nic nie szkodzi. Często okazuje się w praktyce, że domowe kinderbale udają się znacznie bardziej, niż spotkania w miejscach publicznych. Aura domu i czuła obecność mamy w pobliżu ma ogromny wpływ na to, w jaki sposób bawią się dzieci. Wystarczy duży pokój w domu czy mieszkaniu specjalnie przearanżować na miejsce zabawy dla dorosłych, a zaproszeni goście w ogóle nie poznają, że trafili do prywatnego miejsca! Dzieci lubią zabawę w przestrzeniach udekorowanych w ciekawy i bajkowy sposób. Na szczęście, dziś w sklepach papierniczych i dekoracyjnych znaleźć można cały szereg rozwiązań na stworzenie wystroju wnętrz pod imprezy tematyczne. Dzieciom ogromnie podobają się nawiązania do bajek oraz filmów animowanych. Warto wziąć to pod uwagę.

Dziecięca impreza tematyczna z przebraniami? Czemu nie!

Wiele dzieci żałuje, że okazji do przebierania się w stroje ulubionych postaci jest niewiele, bo zazwyczaj można to zrobić jedynie na imprezach karnawałowych w szkole. Dobrym pomysłem będzie zatem rzucenie hasła, że impreza, na którą zostali zaproszeni wszyscy przyjaciele naszego dziecka – jest przebierana. Na dziecięcym parkiecie tego wieczoru pojawi się zatem mnóstwo księżniczek, wojowników i licznych zwierzątek, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia. Konieczność przyjścia na kinderbal w specjalnie przygotowanym stroju uwolni w wielu dzieciach i rodzicach dawno skrywane pokłady kreatywności. Dla jej zwiększenia można ogłosić konkurs na najlepsze przebranie wieczoru. W rolach jurorów i oceniających widzimy oczywiście grono rodzicielskie.