kinderbal, impreza urodzinowa dla dzieci

Kinderbal – co serwować dzieciom na imprezie?

Ważnym elementem kinderbalu jest opracowanie menu dla dzieci. Tutaj pojawia się pewien problem. Wiadomo, że ulubionymi przekąskami dzieci jest wszystko to, co przez lekarzy dietetyków uznaje się za niezdrowe. Które dziecko nie lubi słodkich ciastek, cukierków, chipsów, soków NFC i napojów gazowanych? Jest to zupełnie normalne, że tego typu specjały trafiają na stół, ale warto pomyśleć nad przełamaniem cukrowego i glutenowego monopolu na stole imprezowym. Dla równowagi dobrze będzie wprowadzić na stół rozwiązania składające się ze świeżych owoców, batoników na bazie miodu, otrębów i suszonych owoców, świeżo wyciskanych soków. Można ustawić na stole dużą sokowirówkę, w której dzieci same będa wysciskały sobie sok. Podobnie mogą także samodzielnie przygotowywać lekkie i pożywne batoniki z otrębów i miodu, jeśli w domu jest specjalny sprzęt do ich wyrabiania. Takie wspólne działania pozwalają dzieciom na ćwiczenie zręczności oraz trening samodzielności.

Kinderbal – oprawa muzyczna

Dzieci najchętniej bawią się przy interesującej muzyce. Osoba odpowiedzialna za muzyczną oprawę uroczystości powinna zwrócić uwagę na to, że gust dziecięcy w dużej mierze kształtuje się właśnie przez muzykę. Puszczanie dzieciom piosenek z gatunku disco – polo jest ogromnym uproszczeniem oraz zwyczajnym robieniem krzywdy najmłodszym. Na szczęście, na przestrzeni lat w polskiej muzyce pop powstawało wiele utworów z przeznaczeniem dla dzieci, które bronią się do dzisiaj i za każdym razem stają się wspaniałą ozdobą imprez dla najmłodszych. Wieczór pełen dziecięcej zabawy pełen być może piosenek małej Natalki Kukulskiej, Krzysztofa Antkowiaka, zespołów Fasolki lub Tęcza, Majki Jeżowskiej i wielu innych wykonawców, których piosenki przeszły już do klasyki repertuaru dziecięcego.

Kinderbal – wspólna zabawa pozostawia piękne wspomnienia!

Najlepszą nagrodą dla rodziców i dziecka zapraszających na kinderbal jest wspominanie spotkania przez gości długo po jego zakończeniu. Dziecko ma pewność, że ma rzeszę oddanych przyjaciół, z którymi można miło spędzić czas, uczyć się wspólnie nowych rzeczy i zacieśniać przyjaźnie mogące rozwijać się przez całe życie. Także w dorosłości.

Czytaj dalej Dlaczego warto organizować domowe kinderbale?