Ciepłe ubranka dla noworodka, które warto naszykować na zimę

Ubranka dla niemowląt na jesień i zimę są grubsze i cieplejsze niż te letnie. Szykując wyprawkę dla noworodka, warto uwzględnić ubranka odpowiednie dla pory roku, w której dziecko przyjdzie na Świat. Jakie ubranka warto przygotować na jesień i na zimę? Oto kilka wskazówek dla przyszłych rodziców.

Ciepłe body dla niemowlaka na jesień

Body niemowlęce jest elementem bielizny niemowlęcej, a więc ma bezpośredni kontakt z ciałem dziecka. Latem body często zakładamy jako jedyne ubranko dla dziecka. Jesienią i zimą body niemowlęce jest natomiast pierwszą warstwą ubioru niemowlęcego. Ubierając niemowlaka warstwami, zazwyczaj najpierw zakładamy dziecku body, a następnie ciepłą bluzę i kombinezon. Z tego powodu body niemowlęce na zimę i jesień powinno być przede wszystkim wykonane z dobrej jakości bawełny. Materiał ubranka to podstawa – unikamy sztucznych domieszek, i przesadnych dekoracji. Body powinno być przede wszystkim miękkie, i wygodne dla maleństwa. Przy wyborze ubranek na zimę zwracajmy uwagę na wzór i kolekcję ubranka. Zazwyczaj jesienne i zimowe body niemowlęce są wykonane z nieco grubszej gramaturowo bawełny.

Artykuł: „Kombinezony niemowlęce na jesień i zimę. Jaki kombinezon najlepszy dla dziecka?

Ciepłe śpioszki dla niemowląt czy pajacyk?

Wybór pomiędzy śpiochami a pajacykiem to jedna z najczęstszych zagwozdek młodych rodziców. Pajacyk jest ubrankiem jednoczęściowym, które łatwiej jest przebrać. Natomiast śpiochy niemowlęce lepiej sprawdzają się jesienią i zimą. Jest tak z powodu większej ilości warstw, które opatulają dziecko. Śpiochy niemowlęce najczęściej ubieramy na kaftanik lub body niemowlęce. Dzięki temu zapewniamy dziecku więcej ciepła. Dodatkowe otulenie wzmaga również poczucie bezpieczeństwa maluszka. Z tego powodu ubierając niemowlaka zimą bardziej skłaniamy się ku śpioszkom, choć jest też wielu zwolenników pajaca. Najlepiej wypróbować oba rodzaje ubranek dla noworodka, i zdecydować które sprawdza się lepiej.

Zimowe ubranka dla niemowląt

Body niemowlęce oraz śpioszki pełnią rolę ubranek, które zakładamy pod grubsze dresy lub kombinezony. Jakie natomiast ubranka wierzchnie dla niemowlaka naszykować na jesień i zimę? Podstawą są ciepłe dresy niemowlęce, czyli bluzy i spodnie dla niemowlaka. To najbardziej praktyczny rodzaj ubranka, który sprawdza się zarówno dla noworodka, jak i dla starszaka. Ubierając noworodka na jesienny i zimowy spacer, warto naszykować również ciepły kombinezon niemowlęcy. Kombinezon możemy dodatkowo okryć kocykiem lub kołderką. Ubieranie dziecka na cebulkę to nadal jeden z najbardziej sprawdzonych sposobów na ubieranie niemowlaka.

Artykuł: „Ciepłe body dla niemowlaka

Zimowa czapka dla noworodka

Ubierając noworodka na zimowy spacer nie możemy zapomnieć o ciepłej czapce. Zarówno jesienią jak i zimą przyda nam się kilka czapek o różnych grubościach. Przed zakupem czapki warto zmierzyć obwód głowy niemowlaka. Kupując czapkę niemowlęcą sugerujemy się obwodem główki dziecka, lub wiekiem. Zazwyczaj zimowe i jesienne czapki są rozciągliwe, i ładnie dopasowują się do głowy dziecka. Czapka niemowlęca wiązana na sznureczek pomoże utrzymać się na głowie dziecka. Pamiętajmy aby czapka była wygodna, i nie miała zbyt wielu elementów dekoracyjnych, zwłaszcza kiedy zakładamy ją niemowlakowi.

Ciepłe kaftaniki dla noworodka na zimę

Kaftaniki niemowlęce to bawełniane bluzeczki rozpinane na napki. Zazwyczaj jednak kiedy rozpoczynamy przygodę z odzieżą niemowlęcą, określamy słowem kaftanik również inne elementy garderoby dziecka. Często mówiąc kaftany, mamy na myśli ciepłe pajacyki lub śpiworki niemowlęce. Kombinezon czy śpiworek to elementy garderoby dziecka, które najlepiej sprawdzą się jesienią, zimą, i na początku wiosny. Kupując taki rodzaj ubranka warto wycelować w rozmiar większy, aby posłużyło na dłużej. Jeśli mamy kupiony jesienny kombinezon, na początku zimy nadal możemy ubierać go dziecku na spacer, i przykrywać dodatkowo kołderką czy kocykiem z ociepleniem. Ubieranie warstwowe daje wiele możliwości na wykorzystywanie ubrań które już posiadamy.